Perkele kuka on duunari? Yrittäjä joka tulee aamulla firmaansa tuntia paria aikaisemmin, kuin muut. Painaa hiki hatussa sorvin ääressä palkkaamansa työntekijän kanssa kahdeksan tuntia. Palkollisen lähdettyä harrastustensa pariin jatkaa yrittäjä vielä kaksi-kolme tuntia työntekoa täysillä, menee kotiinsa ja kaatuu rättiväsyneenä sänkyyn. Jos yrittäjä ei ole työmies, niin sitten ei kukaan!
Saatanan Halonen, syöt leipää toisen pöydästä, vaadit itsellesi kaiken maailman edut ja nautit korkeata palkkaa. Sinäkö ole työmies? Häpeä perkeleen harakka!
Miksi yrittäjäperheen lapset eivät saa oppisopimustukea? Halosen pennut saavat oppisopimustukea jos tulevat yrittäjälle oppiin, mutta yrittäjän lapset eivät. Miksi yrittäjien lapsista ei saa kasvattaa yrittäjiä? Miksi sinne firmaan pitää kouluttaa valtion tuella luokkataistelija Halosen pentuja? Vittu eihän ne osaa edes tehdä töitä perkele! Puhumattakaan, että heillä olisi ainuttakaan geeniä perimässä jolla voitaisiin yritystä pyörittää!
Miksi yrittäjä ei saa työttömyyskorvausta? Miksi Halosen pennut saavat työttömyyskorvausta? Miksi tässä maassa jahdataan yrittäjiä, kuin he olisivat rosvoja?
Haistakaa v..! KUKA ON TYÖMIES?
Halonen riistää
2
186
Vastaukset
- PoroPorvari
Vasemmisto ylläpitää ns. luokkataistelua.
Luokkataistelu perustuu punikkien kateuteen.
Kateus on voimavara,jota aikaansaadaan oikeaoppisesti provosoituna kannatusta aikaan . - Vastaan
Hän on työmies joka joka tekee pitkän päivän työtä kylmässä tai kuumassa työpaikassa väsymykseensä asti lopputilin pelosssa ,niin että hänen työn antajansa saisi mahdollisimman hyvän tuoton firmastaan jonka osakkeen omistajat haluavat vielä parempaa tuottoa firmalle, että otetaan joukosta yksi työntekijä pois ja se työmies tekee vielä kaverinsakkin työn.SELLAINEN ON TYÖMIES
Sellainen EI ole työmies, joka soittelee kännykällään lounaalta sihteerilleen, että tilaa minulle ja perheelleni lentolippu Thaimaahan missä on paljon sähköpylväitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754