Jsvp..

Tästä meidän taistelusta ei ole mitään hyötyä kummallekaan, sinusta ylipäätänsä on vain haittaa uskonnollesi, mutta ei se minua haittaa, tee hallaa uskonnollesi ja muille uskoville niin paljon kuin tahdot. Minulla on sinulle jälleen kerran yksi ehdotus (tahdon huomauttaa tässä muillekin, että olen antanut kyseiselle häirikölle useita erilaisia vaihtoehtoja ym. jotta hän lopettaisi häiriköinnin.)
Jos avaat tasan yhden topicin itseäsi varten, johon sitten kirjoitat asiasi. Tuossa topicissa tekstiesi pitää olla omia, niiden pitää olla sääntöjen mukaisia, minua on turha yrittää mustamaalata etkä saa kirjoittaa minusta valheellisia asioita. Tuo topic on siis sinua varten. Tästä olisi hyötyä molemmille, jättäisit muun palstan rauhaan, ne jotka tahtovat lukea tekstiäsi löytäisivät sen yhden topicin alta jne.

Mahtaisikohan tällainen ehdotus sopia sinulle?

5

1873

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmeisesti tämäkään ei sinulle sovi, vaan sinun on pakko tehdä hallaa kaikille ja häiriköidä. Mitä hyötyä luulet olevan tuosta häiriköinnistäsi? Kukaan ei ehdi lukea tekstejäsi ennenkuin poistan ne, joten et ole avuksi kenellekään, porilaiset eivät saa tietää tästä "totuudestasi." Olisin antanut sinulle mahdollisuuden kertoa "totuudestasi" porilaisille, mutta tätä et tahtonut? Vihaatko todella noin paljon uskovaisia ja uskontoa, että tahdot pilata kaikkien uskovaisten ja uskontojen maineen?

    • Annoin jo yhden viestisi olla yli tunnin, koska kuvittelin, että suostuit ehdotukseeni? Et vastannut ollenkaan kysymyksiini, että mitä hyötyä kuvittelet tuosta häiriköinnistäsi olevan? Vihaatko uskontoja ja uskovaisia noin paljon? Jos et ehdotukseeni suostu niin tulen jatkamaan samaan malliin poistojani mahdollisimman nopeasti, sitäkö tahdot?

    • niinku..niinku..

      no, tästä taisi tulla nyt se kaverin oma topic...jaa, ei sentään...on taas avannut jonkun tuonne ylemmäs...herra ylijumala, suostu nyt ihmeessä seriffin toiveeseen niin voimme kysellä jotain uskonnon asioita sinulta kun tunnut niistä tietävän

      • pyytää jumalalta

        Miten kehtaat pyytää jumalalta mitään palvelusta?Luuletko että hän sinua auttausi tekojesi jälkeen.Tiedät hyvin mitä tekojasi tarkoitan.En niitä viitsi kaikille levitellä.

        Vai tarkoititko "ylijumalalla" kenties jotain pirua tai jotain vastaavaa?


    • Kahvistof

      http://www.jippii.fi/jsp/forum/thread.jsp?b=filosofia&t=1405

      Anna sille pikkusormi niin se vie koko käden..
      Kysy vaikka Sirkesalolta.
      (huono vitsi..)
      Voimia, Riina!

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6304
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5368
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4245
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4102
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3870
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1157
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      49
      941
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      260
      849
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      797
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      791
    Aihe