Yhdistäkäämme siis voimamme ja jätetään tälläkertaa Joulupukki sekä Aku Ankka kokonaan ilman ääniä ja äänestetään PERTTU PRESIDENTIKSI! Pertun äänestysnumerohan on siis 23. Äänestyslippuun voi myös raapustaa nimen PERTTU.
Pertun vaalikamppanjakin on lähtenyt hyvin käyntiin. T-paidat, lippikset yms. oheissälä on kuulemma myynyt loistavsti. Perttu on myös saanut kiitettävästi medialta huomiota osakseen.
No niin, nyt kaikki mukaan, PERTTU PRESIDENTIKSI! Kuka kannattaa?
PERTTU
PRESIDENTIKSI
3
215
Vastaukset
- Mielipide Pertusta
Haista paska Perttu presidentiksi aatteesi kanssa.
Sinä päivänä, kun presidentiksi tulee joku ruma big brother vilauttelija, niin minä muutan Norjaan.
Jos ajatus oli tarkoitettu vitsiksi, ymmärrän ironian, sillä Perttukin tietää varmaan sotilasarvot paremmin kuin Halonen =)
Itse äänestän Vanhasta- jokaINEN
sana! No hei! Titenkin tämä on ironiaa pieni pilke silmäkulmassa... katsotaan miten pitkä ketju tästä syntyy. PERTTU PRESIDENTIKSI!
- Narttu
Jos Soinia ei olisi niin äänestäisin Perttua, vaikka pidänkin häntä ällöttävänä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330893Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764215Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972735Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331901Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5911670- 861596
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751570Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591506Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721250