Minkä helvetin takia

Malli_83

presidentin tulee tunnistaa sotilasarvo nastoista? Ja kun kyseessä on vielä naisihminen, joka ei ole armeijaa käynyt. Se on sama jos Niinistön tai Vanhasen tulisi selittää ero terveyssiteen ja pikkuhousunsuojan välillä. Tällaiset asiat ovat sellaisia yhteiskunnassa ilmeneviä luonnollisia sukupuolieroja, eikä siinä ole mielestäni mitään ihmeteltävää. Onko Halonen tosiaan niin ylivoimainen, että hänestä pitää tuoda esille näinkin epärelevantteja vikoja?

16

997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimenkuvaa.

      Fakta: asiantuntija tehtävissä myös perusfaktat tulee hallita.

    • varmasti

      Jokainen mies tietää eron sättärän ja terveys-siteen välillä. Saulikin,,,

      • HAA HA HAA

        ON SEN VERRAN MONET PÖKSYT SIIKANNUT.
        Terveyssiteiden ja natsojen pohjalta
        nää onettomat pölhöt Suomeen pressaa
        valitsee.Kyllä on varsinaisia NEROPATTIA!


    • ja lesbon

      mahtaako tietää omaa suuntautumistaan.. No ei tarvitse.

      • Alikeisari

        Puolustuvoimien ylipäällikkönä natsojen tuntemisen luulisi jo olevan perusedellytys ja omana intressinä...


    • minäkin jo

      Joudun kauppareissulla eukolle joskus tuomaan, pakko tietää

    • Palkansaaja

      Lukekaa ILTA-SANOMAT!!

      Halonen olisi halunnut että häneltä olisi kysytty öljyväreistä eikä oman alan asioista!!

      TARJA; hakeudu Taideteollisen Korkeakoulun Rehtoriksi!! Silloin kysellään öljyväreistä!!

      • Täti Sininen

        Tarja täyttää joulun alla 62 v. ja on valmis eläkkeelle. Siitä vaan pensseli käteen ja öljyväreillä maalaamaan. Penttiä voi auttaa Koripalloliiton johtamisessa vaikka myymällä tauluja amerikanneekerien palkkaturvaksi.
        Ettekö ymmärrä, että Tarjan piti tietää ja tuntea armeijan natsat, kun halusi leikkiä ylipäällikköä. Samoin Saulin "Työväki" on vastaveto sille, että SAK maksaa myös meidän Kokoomuksen, Kepun ja Vihreiden kannattajien jäsennmaksuosuudet Halosen vaalikampanjaan. Eikä se sinisen päävärin ottaminen kampanjaan ollut ihan reilua punaiselta ehdokkaalta. Vastakkainasettelujen aika on ohi - kuitattuna!


    • siksi

      kyllä täytyy tietää minkä ylipäällikkö on ja keitä käskyttää. mun mielestä armeijan ylipäällikkyys pitäis antaa sille joka on asioista parhaiten perillä, eikä se tosiaan oo Tarja!

      • sanokaapa, joilla on ajokortti, mitä tuo pykälä tieliikennelaissa merkitsee!


      • En tiedä
        Antisangar kirjoitti:

        sanokaapa, joilla on ajokortti, mitä tuo pykälä tieliikennelaissa merkitsee!

        vaikka ajokortti on.Lunttaan!


      • älypää
        Antisangar kirjoitti:

        sanokaapa, joilla on ajokortti, mitä tuo pykälä tieliikennelaissa merkitsee!

        eihän sotilaatkaan tunne sotilaslakia pykälittäin. Mutta sotilasarvot tulee tietä. Sehän on kuin tuntee liikennemerkit liikenteessä.
        Käsittämätöntä tyhmyyttä haloselta.


      • Jaffana
        älypää kirjoitti:

        eihän sotilaatkaan tunne sotilaslakia pykälittäin. Mutta sotilasarvot tulee tietä. Sehän on kuin tuntee liikennemerkit liikenteessä.
        Käsittämätöntä tyhmyyttä haloselta.

        Älä valehtele,et tiedä.


      • Mike
        Antisangar kirjoitti:

        sanokaapa, joilla on ajokortti, mitä tuo pykälä tieliikennelaissa merkitsee!

        Juu, aiheellinen kysymys, ja sitä hyvinkin sopisi kysyä 6 vuotta liikennöintifirman toimitusjohtajana olleelta, sopisi hänen tietää.


    • Ääni Saulille

      Eläkeläisen ei tarvitsekkaan tunnistaa, Presidentin kyllä. Ylipäällikön perustietoutta. Toivottavasti ihmiset ymmärtävät kuka tuohon hommaan parhaiten sopii.
      Halonen ihan pihalla hommistaan.

      • siiretään hallitukselle joukkojen lähettäisvalta, niin ken ties puolustusministeri aiakin muistaa armeijan arvomerkit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      30
      6332
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      14
      4764
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      41
      3314
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      62
      3151
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      360
      1770
    6. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1598
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      72
      1418
    8. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1368
    9. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1328
    10. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      84
      1244
    Aihe