akaton mieskö presidentiksi?

huh huh

ajatelkaa mikän ihana rumba alkaa kun pressaksi valitaan vapaa mies,lehdistö kirjoittais näitten naissankareitten tapaamisista harva se viikko,sillä näitä julkisuuden kipeitä naisia löytyy ja kuinka ihanaa sitä onkaan päästä kertomaan että muhinoin pressan kanssa.huh huh.
Siinä takuulla suomi muistetaan ihan maailmallakin kohta paremmin kuin hyvin,saadaa katsella televisiosta monenlaista showta suomen pressasta ja naisista,maailmanlaajuisesti.
Ja linnan juhlis odotettas aina että kuka tällä kertaa pressan avekkina on,huh huh. Minun mielestäni pressan paikka on tarkoitettu pariskunnille,he yhdessä edustavat tätä maata ja sen kansaa. Miettikää nyt todella mitä olette tekemässä,Kelle äänenne annatte.Minä en ole vanha, en enään teinikään,en vanhanaikainen,mutta tämä virka ei ole vain työ,niinkuin ei ole papinkaan virka,miettikään,pyydän.

4

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xxxx

      Halonen asu yksin ja ei ollut naimissa, kun valittiin pressaksi. Meinaatko, että ei sen ulkoisella habituksella juttuja olis tullutkaan?

      Mites suomi muistetaan sellasista asioista, että presidentti on setan ex-pj? Entäs DDR:n tunnustamiskomitean puheenjohtaja? Ja seurustellut nykyisen ulkoministerin kanssa?

      Pienet on piirit...

    • MiracleMike

      Sehän olisi ihan coolia olla sinkkumies presidenttinä. Linnanjuhlien kättelyistäkin selvittäisiin puolet nopeammin.

    • pakkoavioliitto

      Tarja teki kunniallisesti ja meni väkisin naimisiin pystyynnostetun jalkarätin kanssa vaikka naista olisi tehnyt mieli. Jatkokautta tuskin varmistetaan kulissiavioliitolla. Tarja lesbopapiksi!

    • kuin akaton...

      ..Vanhanen petti aviovaimoonsa, ero vireillä. Halonen oli sinkku,naimaton ennen valintaa ja pamautti pikapikaa naimisiin Seta taustansa pakottamana.
      Niinistö on leski ja jos ei todellinen rakkaus ole senjälkeen, kun vaimo kuoli traagisesti, ollut tullaksen, minkäs voi??
      Ei kai kenekään ole väkisin tunkea vakavaan ihmissuhteeseen.........
      Niinistö on tunnollinen ja kunnollinen leski ja oli loistava yksinhuoltaja pojilleen vuosia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      237
      5143
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      119
      4181
    3. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      58
      3843
    4. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3609
    5. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3550
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      41
      3295
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      7
      2704
    8. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      20
      2596
    9. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2436
    10. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      60
      2388
    Aihe