mikä näistä kiinnostaa sinua eniten ja miksi? Zorro,Batman,Hämäkkimies,Teräsmies ja Mustanaamio.
miksi elokuvasankarit kiinnostavat?
5
456
Vastaukset
- Watcher
Ensimmäiset Batman elokuvat toimivat, koska Keaton ei ollut mikään 'puhdas' sankari vaan lähinnä antisankari, yhtä hullu hahmo, kuin vastustajansa, pellen naamainen Jokeri (Nicholson) tai friikkimäinen Pingviini (DeVito).
Loput, no loput mainitsemistasi sankareista ovat 'Actionfiguureita', ihan kivoja, kun olet 12, mutta muuttuvat aika tylsäksi aika äkkiä.
IMHO - animagus
Hmm... öö, sanotaan Zorro. Siksi että katselin Zorroa pienenä tv:stä ja se oli kivaa. Muilla hahmoilla en näe juurikaan eroa keskenään.
- Baxter
Hämähäkkimies kiinnostaa eniten. Vaikka sillä on supervoimia, sen henkilökohtainen elämä on niin käsittämättömän sekaisin että mulla herää sympatiat väkisinkin. Sitäpaitsi, noi kaikki muut on aikuisia miehiä mutta Hämähäkkimies on vielä muksu, joten se tekee kaikesta vielä vaikeampaa. Varsinainen akuankka.
Batman tulee toisena, koska sillä ei ole supervoimia, vaan helkkaristi osaamista ja teknologiaa.
Teräsmiehen rankkaan kolmanneksi, koska se on periaatteessa se ihka ensimmäinen kaikista näistä nykyisistä supersankareista, mutta ylivoimaisuudessaan vähän tylsä. Sitäpaitsi Supermaniin yhdistyy monesti sellainen tietty yliampuva amerikkalaisuus.
Zorrosta olen nähnyt vain nämä kaksi elokuvaa ja pari jaksoa tv-sarjaa muksuna. Veikeä veijari, oman aikansa batman, mutta sen enempää en ole päässyt tutustumaan.
Mustanaamio on minulle kaikkein vierain ja etäisin. Ei vaan jaksa kiinnostaa joku joka piiloutuu valehenkilöllisyyden suojiin keskellä viidakkoa, kaukana sivistyksestä. - Myrjala
koska "täydellisen hyvät" sankarit on kliseitä ja sen lisäksi ärsyttäviä...
- blackmagictiger
se mua kiinnostaa.batman ei iske hirveästi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330893Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764215Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972735Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331901Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5911670- 861596
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751570Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591506Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721250