tämmönen vapari

milwall

Viime vihjeet ovat menneet huonosti mutta tässä muutos asiaan:

Timrå-hv71/2 kerroin 1,85. Hv71 on tällä hetkellä todella kovassa iskussa ja johtaa myös sarjaa. hv71 on pelannut jopa paremmin vieraissa joten en usko kotiedulla olevan suurta merkitystä. Timrån otteet ailahtelevat ja maaliero 56-73 kertoo paljon jos vertaa hv:n 99-54.

Saipa-HIFK/2 kerroin 2,00. HIFK on todella kovassa iskussa ja nyt olisi jo melkein tilasto tappion aika,mutta siihen en viellä usko. Saipa on heikompi joukkue joka on pelannut myös suht pirteästi. hifk:in ykköskenttä voi olla saipalle liikaa ja hifk hakee vieraspisteet. maalierot: hifk:93-68 saipa: 76-73 kertovat myös omaa kieltään.

Messina-Chievo/x2 kertoimet 2,75-2,70. Edelleen italiassa on suuret kotiedut,mutta tässä sen merkitys pienenee. Chievo on laadultaa parempi ryhmä joka on hyvässä iskussa esim viimeksi voitto Ac Milanista. Chievo taistelee uefacup paikoista kun messina putoamista vastaan joten pisteet molemmille tärkeitä. Tasuri lähellä,mutta ennemmin vierasjoukkue voittaa kun kotijoukkue.

Yhteiskerroin:9,99-10,1.

ja huom teen kyseisen lapun myös itse.

6

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RATSU

      Timrå pelannut huonosti,joten Hv71 niskan päällä.Saipa-Hifk voi päättyä miten tahansa,jotenkin luottaisin Saipan pirteään kotiesitykseen,vaikka Hifkin ykkönen tällä hetkellä valtakunnan eliittiä.Messina ei niin kova kuin Chievo,tasuri tai vierasvoitto.Kerron huomenna tarkemmin,millainen tripla näistä määräytyy...

    • Jossukossu

      Millwall, sul on hyvii ideoita ja hyvät perustelut.
      Mä oon nyt vähä kännissä. mut nyt on pari hyvää idistä.
      Ensinnäkin;
      MoDo-Södertälje 1
      Siihe siis ykkönen, ja miks?? kysyy kansa kärsimättömänä.
      Maailmalta saa tohon kohteeseen 1,60-1,70 kertoimia ja Tottahan toki Modo on paljon parempi kuin Söderit, Mä näin Canalilta ton HV-Modo matsin ja Vaikka Modolla oli vitusti hyviä maalitsaansseja, silti ne hävis hyvälle HV:lle, niillä on silti hyvät Tsekkivahvistukset ja ne siis päihittää huomenna Södertäljen paskajengin.

      Ja toinen SUPERKOHDE on Crystal Palace-Wolverhampton 1
      Siinä kertoimet vaihtelee maailmalla tuossa 2,00-2,30 välimaastossa, mut oli miten oli, uskokaa vanhaa patua, Krystalli Palatsi voittaa, ja siks kun mä olen nähny niin monta Krystallin matsia ja tiedän että Andy Johnson ja sakemanni vahvistus Marco Reich pelaa huomenna Palatsin hyökäyksessä ja ne tekee maalit, joilla Wolves kaatuu..
      jaa ette usko vai, ottakkaa huomioon että pALACE KAATOI MUUTAMA viikko sitten Liiga-cupissa itsensä Mestareiden liigan voittajan Liverpoolin 2-1, eikä Pool pelannu tuossa matsissa millään reservimiehistöllä, joten se on osoitus Palacen potentiaalista. Viime viikon Millwall tasuriin ei kantsi kiinnittää liikaa huomiota, koska Lontoon paikalliset on aina tasaisia ja arvaamattomia vääntöjä, ja sitäpaitsi Wolves kärsii edelleen loukkaantumisista, joten siis Palacelle voitto tästä matsista.

      • pelitaika

        Wolvesille ei näytä "taikapeilini" tappiota, mutta
        heijastelee eräät peilin kuviot tasuria hyvinkin varmaksi...


    • pikku-stobe

      vihjeita noihin peleihisi.Minä ainakin olen alkanut uskomaan hänen vihjeisiin,Esim "kylläpä tuo joukkueen nimi kuullostaa hienolta,pelataampa sitä jne jne...jos hänen rivinsä osuu tänään,minä joudun ajamaan varttipurkilla loppuikäni.Hän saa puolestaan ajella himoitsemallaan kartanovolvolla pe....le

    • tota!

      "ja huom teen kyseisen lapun myös itse."

      Mitä toi tarkoittaa?Oletko ehkä kirjoitellut
      tänne rivejä joita et pelaa itse?
      Anna mun kaikki kestää!!!!!!!!

      • milwall

        se tarkottaa sitä että pelaan myös ne rivit mitä tänne pistän.

        Sitä paitsi ei tartte kirjotella vastaavia tekstejä enää otsikkojeni alle en jaksa lukea niitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      105
      7411
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      100
      5255
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3506
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3451
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      345
      1485
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      55
      1318
    Aihe