kallis

paratiisi käärme

testamanttaa äänesi vanhaselle et ole takkulan kanssa tosi kristittyjä.ei uskovainen ihminen noin käyttäydy.

3

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on korjattavaa?

      Käärme on jo paratiisista asti valehdellut ja syyllistänyt. Joten nimimerkki on melko hyvin kuvaava! Mutta missä nimenomaisessa kohdin tulisi näiden herrojen käyttäytymistään muuttaa, ja mistä tiedät miten uskovaisen tulisi näissä tilanteissa käyttäytyä? Toisin sanoen: perustele Raamatun avulla vaatimuksesi.

      • paratiisisko

        ei jumalan nimellä ja jumalan nimissä voi tehdä politiikkaa.vaihtaisitte ees puolueenne nimeä olisitte kauempana käärmeestä.


    • kuin korkkiruuvi

      Bjarne Kallis on tavallista kierompi politikko. Hän yrittää kierolla ja viekkaalla tavalla tehdä maallisista ja polittisista kysymyksistä uskonnollisia kysymyksiä. Hän esintyy luihuna, jonkinlaisena Jumalan äänitorvena, joka jälkeenjääneenä voi arvostella esim. Suomen presidenttiä Tarja Halosta, sellaisita tehtävistä jotka eivät istuvalle presidentille edes kuulu. Hän on Paavo Väyrysen opetuslapsi joka tähtää arvatenkin Paavon jälkiä seuraten Brysseliin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6154
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4812
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      98
      3065
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2892
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2125
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1526
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      337
      1091
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      86
      1049
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      126
      991
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      784
    Aihe