KUKA ON EDUSTAVIN

PRSIDENTTIEHDOKAS?

Kuka on sinun mielestä edustavin presidenttiehdokas presidentin virkaan? Nyt tarkoitan pelkästään ulkoisia ominaisuuksia: edustava ulkonäkö ja edustava käyttäytyminen. Kuka ehdokkaista viestisi sinun mielstäsi ulkomaille jo pelkällä ulkoisella olemuksellaan mielikuvaa vahvasta, osaavasta ja päättäväisesti eteenpäinpyrkivästä innovatiivisesta pienestä, mutta tehokkaasta valtiosta nimeltään Suomi?

11

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TAO

      Pidän Niinistöä edustavimpana. Komea huoliteltu mies, jonka tavat sekä viestintä luovat edustavaa kuvaa.

      Mutta toisaalta, Halosta lukuunottamatta kaikki ovat tarpeeksi edustavia. Sen sijaan jalat levällään istuva ay-karpaasi ei oikein miellytä. Eikä se puhetaitokaan ole kovin imarteleva suomelle.

    • H.Lax

      tämä ryhmä (5%)ei osaa kotiin, jollei niille ole erikseen kerrottu omalla kielellä=tienviitat, missä asuvat. Loput 95% suomenkielistä ajavat kyseisen paikan ohi.

    • näin sen sitten näin

      on Lax, mutta jos on kyse muustakin kuin ulkonäöstä, niin Niinistö.

      • ...

        myös


    • Nötte

      Vanhansen ulkonäkö ja esiintyminen ovat parasta A-luokkaa. Myöskin englannin taito on moitteeton,kuuntelin sen hänen BBC:lle antamansa haastattelun,aivan nappiin sekin meni.

    • Minun mielipiteeni

      on komein ja edustavin, ainakin näin naisen silmään :D

      • tietenkin

        Tämän naisen silmään Vanhanen on kyllä komeampi ja edustavampi :=)
        Mutta en silti häntä äänestä ..


      • Mola

        Kyllä pitäis Saulin käydä kasvojen kohotuksessa kuten kävi Aho. Tosin ei sekään riittänyt linnaan asti.


    • pukumies..

      Sauli ja Matti jäykkiä ja vakavia poliitikkoja. Juuri sellaisia joiden seurassa ei jaksaisi istua minuuttia pidempään kun tekisi jo mieli hirttää itsensä jommankumman kravattiin.

      • edustavin

        Ei Sauli mielestäni kovin jäykältä vaikuta. Sehän heittää huumoria aika paljon ja hymyilee.

        Sauli ja Matti kuitenkin ovat komeita ja osaavat pukeutua tilanteen mukaan.

        Tarja hiiltyy turhan helposti, eikä ole muutenkaan edustava.


    • ...

      viime vaaleissa Enestam. Edellisissä vaaleissa ja tulevissa vaaleissa viimeiselle sijalle rankkaisin Halosen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      72
      4657
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      71
      4449
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2977
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      73
      2873
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      22
      2186
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      58
      2008
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1699
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1513
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      112
      1389
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1298
    Aihe