NUORET HALUAA

On se sitten ihan syvältä, että nuoret haluaisivat uutta verta päättäviin elimiin ja keulapaikalle ja silti osa on niin pölvästejä, että aikovat äänestää iältään ja ajatuksiltaan vanhimman tumpelon uudelleen mummuloimaan.

Varmaan näiden tuttisuiden elämästä on jäänyt mummujen antamat namupalat vähemmälle tai ne ovat saaneet niitä liikaa. Vituttaa oikein ajatella, että joku pahvi kirjoittaa Halosen numeron johonkin lappuun äänestyskopissa. Tyhmähän saa olla, mutta idioottina oleminen on jo noloa!
4229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko nolo olo ?

Äänestä
  • ja mutta nää kommareiden vastauksetkin on säälittäviä, aivan kun koputtas onttoja päitä..

    Äänestä

Olipa hyvä, että löytyi tosi ymmärtävä nuori, joka haistatteli jos jotakin. Olepa itsellesi rehellinen, kerro myös meille kenen rahoilla nytkin teet parempaa yhteiskuntaa. Nyt ei ole kyse vaaleista, missä valitaan teiniliiton puheenjohtajaa, eikä kotana makaavien "nuorten" kerho-ohjaajaa. Nyt valitaan Suomelle johtajaa, joka on kaiken kansan valitsema. Äänestä kaikkein parasta. Valoisaa tulevaisuutta. Tehkäämme yhdessä Suomi, jossa Me kaikki voimme hyvin sekä maksamme yhteisvastuullisesti pitkällisesti tulevaisuuteen aiheutuneet LASKUT, tai varovaisemmin kulut mitä me kukin aiheutamme.
Toivottavasti, tai nähtävästi sinun äänesi kuuluu porukalta, jotka saavat vanhemmiltaan tosi paksun latauksen tulavaan elämään, sekä joilla on perityt valmiudet luokitella jatkossa mihin kastiin porukat kuuluvat.

Äänestä
  • koko ajan huutaa ISOILLA KIRJAIMILLA tällä palstalla: uusia ketjuja aloittaa ja sama virsi soi. Eiköhän ole saanut jo typerän äänensä kuuluviin. Kuitenkaan ei osaa sanoa mitään muuta kuin mummuhalonen tai vastaavaa. Ei ole seurannut politiikkaa yhtään tämänkin ketjun aloittaja. Jaksaa jauhaa sotilasmerkeistä, kun kerrankin tuntee olevansa itse hyvä jossain - ehkä juuri ja juuri armeijan käyneenä pitää sitä nyt maailman olleellisimpana asiana presidenttikauden alla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VANHIMMAN ??? kirjoitti:

On se sitten ihan syvältä, että nuoret haluaisivat uutta verta päättäviin elimiin ja keulapaikalle ja silti osa on niin pölvästejä, että aikovat äänestää iältään ja ajatuksiltaan vanhimman tumpelon uudelleen mummuloimaan.

Varmaan näiden tuttisuiden elämästä on jäänyt mummujen antamat namupalat vähemmälle tai ne ovat saaneet niitä liikaa. Vituttaa oikein ajatella, että joku pahvi kirjoittaa Halosen numeron johonkin lappuun äänestyskopissa. Tyhmähän saa olla, mutta idioottina oleminen on jo noloa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu