En voi uskoa että tämmöisiä ihmisiä suomesta löytyy, teidän pitäisi hävettää, muuttakaa venäjälle!! suomi on taistellut kommunisteja vastaan koko viime vuosisadan ja oli lähellä menettää itsenäisyydensä stalinin kommunisteille! Eikö teillä ole mitään kunnoitusta suomalaisia kommunismin sotauhreja kohtaan?
Hävetkäää!!!!!!!!
2
215
Vastaukset
- kauppi
Venäjä on aina ollut uhka Suomelle, niin Tsaarin Venäjä kuin kommunistinen NL:kin. Kyse on ollut panslavismista ja imperialistisestä nationalismista. Ja oikeastaan itsenäisyydestämme voidaan kiittää leniniä, joka tunnusti itsenäisyytemme. Oikeistolainen maaorjuutta kannattava tsaarin venäjä halusi liittää Suomen tiukemmin keisarin Venäjään.
2.Maailmansodan aikana suomalaiset taistelivat mielestäni miehittäjää, eikä kommunismia vastaan. Samalla lailla hanttiin olisi laitettu jos hyökkääjänä olisi ollut oikeistolainen Venäjä.
Miksi ihmeessä Venäjälle pitäisi muuttaa? - ...
Kommunisti ei ole yhtä kuin maanpetturi tai venäläinen.
"muuttakaa venäjälle!!"
Me olemme suomalaisia,miksi muuttaisimme Venäjälle?
"suomi on taistellut kommunisteja vastaan koko viime vuosisadan"
Kenenkäs avulla Suomi selvisi?Mites kävi myöhemmin tämän uskollisen liittolaisen kanssa?
"ja oli lähellä menettää itsenäisyydensä stalinin kommunisteille"
en ole stalinisti!
"Eikö teillä ole mitään kunnoitusta suomalaisia kommunismin sotauhreja kohtaan?"
Tuen säännöllisesti lahjoituksilla sotaveteraaneja!Kerään heille rahaa!Kunnioitan heitä!
Kunnioitan myös punaisia jotka kuolivat taistellessaa,leirillä,teloituksessa valkoisten toimesta!
KASVA AIKUISEKSI!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996134
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p292873Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3361081Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774