Katainen vaatii asiaan palaamista kriisinhallintalain osalta
4
102
Vastaukset
- ...ehtinyt perehtymään...
...koko juttuun.
On ollut siellä Siilinjärvellä tärkeämpää tekemistä.
Ihan oikeasti.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000012289353
http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:8:0:0,4:8:1:1:2005-12-09,4:345185,1:0:0:0:0:- Maltti on valttia
....joka pahemman kerran erehtyi siinä Anneli Jätemäki jupakassa. Siinä missä varastivat salaisia tietoja? Sama "pennuilla Jahvaa" Jahvetti, joka pettyi suunnattomasti, kun Orava-hammas Eskoa ei äänestetty? Se, kenellä on sairaalloinen tarve olla oikeassa? Vaikka yleensä ampuu omille kintuille, niin että ropisee? Se apsoluuttisen tottuuven Jahfetti?
- kokoomuksen vihollinen no 2
Taitaa tuo kepun Vanhanen ollakin pelimiehiä. Kun kokoomukselta ei kertakysymällä hallitukselle tukea herunut, niin teki liikkeen jota ei varmasti kokoomuksessa osattu odottaa. Ilmeisesti kokoomuksessa odoteltiin jonkinlaista kaupankäyntitarjousta sulle-mulle-tyyliin.
Mistä kokoomus olisi voinut Vanhasen kanssa kauppaa käydä? Ehkäpä vaikka porvarihallituksesta vaalien jälkeen "jos vaalien tulos sen sallii". Vanha kassakaappitermi olisi ollut jälleen käytössä...- hexdex
Kokoomuksen asia ei ole tukea hallitusta missään. Kieltämättä kokoomus oli vahvasti mukana kun nykyistä perustuslakia kirjoitettiin, joten mikään tyylirikko ei olisi vaikka se osallistuisikin pyyteettömästi sen korjaamiseen.
Kaupankäynnistä sanoisin, että tyhmä ei ole se joka huonosta tavarasta paljon pyytää vaan se joka maksaa. Tässä tapauksessa molemmat toimivat viisaasti, olipa jotain pyyntöjä tai tarjouksia tehty tai sitten ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135