Onko tuo Hypnotize -albumi tosiaan noin hyvä, kuten täällä moni niin hehkuttaa?
En ole perehtynyt juuri yhtään System Of A Downin musiikkiin sillä olen kuullut vasta Mezmerize -albumin. Siitä en kyllä pitänyt yhtään.
Onkohan tuo Hypnotize sitten parempi albumi?
Ja tuo Toxicity taitaa olla myös aika paljon suosiota saanut levy...?
Pitäisi varmaan perehtyä tuohon SOAD:iin enemmän mutta kun tuo Mezmerize ei ensi kuulemalta ainakaan vakuuttanut ollenkaan.
Onko muutes tuo Hypnotize ja Mezmerize yhdessä jonkinlainen kokonaisuus vai mitä?
Hmmm...
4
584
Vastaukset
- JuanCarlos
No jos Mezmerize ei kolahtanut niin epäilen vahvasti että et tule Hypnotizestäkään tykkäämään... Noiden kahden levyn musikki nimittäin on aika saman laista. Joo Hypnotize ja Mezmerize on tavallaan yksi kokonaisuus. Mutta ehdottomasti kannattaa tutustua levyyn nimeltä Toxicity. Omasta mielestäni SOADin paras levy.
- Justme
System of a Down on vähän sellainen että siitä joko pitää tai sitten ei. Eli en usko että tuo Hypnotize tulee päätäsi kääntämään.
- girlcalledkill
"Onko tuo Hypnotize -albumi tosiaan noin hyvä, kuten täällä moni niin hehkuttaa? "
On. Vie bändin kokonaan uudelle ulottuvuudelle. Hiukan parempi kuin Mezmetize. Mutta jos et Mezmestä pitänyt, tuskin menetät sydäntäsi Hypnotizellekään.
Toxicity on klassikko, mutta ei ole levyistä paras. - hEKA
girlcalledkill kirjoitti:
"Onko tuo Hypnotize -albumi tosiaan noin hyvä, kuten täällä moni niin hehkuttaa? "
On. Vie bändin kokonaan uudelle ulottuvuudelle. Hiukan parempi kuin Mezmetize. Mutta jos et Mezmestä pitänyt, tuskin menetät sydäntäsi Hypnotizellekään.
Toxicity on klassikko, mutta ei ole levyistä paras.Toxicity on klassikko ja samalla maailman paras albumi. Hypno ja Mezme on semmosta "ihan jees humppaa" tähän timanttiin verrattuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l4363131Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata812394Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1161868Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1941557- 271533
- 771522
- 1091465
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva201388Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411381- 801317