keskustademari

Puolueen piirissä olisi syytä miettiä, mikä on vialla, että niin suuri osa sen naisista menee äänestämään demarien ehdokasta.
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuo naisvouhkaaminen on meidän naisten törkeää aliarvioitsemista.

Niin kuin meillä ei olisi aivoja ajatella kuka ja mikä on paras ehdokas. Tuo tulee kääntymään Tarjaa vasten.

Lehdistön tapa käsitellä meitä naisia jonain aivottomina naiseuteen tuijottavina objekteina on suorastaan oksettavaa.
Luodaan mielikuvaa, että miehet ovat "ajattelevia" ja sen perusteella valitsevat ketä äänestävät. Toisaalla taas että naiset "eivät ajattele" vaan äänestävät sokesti naista.

Naisvouhkaaminen on vaan vaalipeliä Tarjan hyväksi.Yritetään luoda mielikuvaa, että me kaikki naiset kilpaa äänestäisimme Tarjaa koska hän on nainen. Törkeää!

Miksei kirjoiteta niin, että MEnaiset äänestämme Mattia koska on näistä ehdokkaista komein ja charmikkain ja osaavin? Koska niin ainakin osa suomalaisista naisista tulee tekemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nikolay´ kirjoitti:

Puolueen piirissä olisi syytä miettiä, mikä on vialla, että niin suuri osa sen naisista menee äänestämään demarien ehdokasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu