mazda eli "jumalatar" suomennettuna sitä se on kyllä 100% mulla on toi mazda 3 juhlamalli 2006 koriltaan ajettu 2100tkm olen todella tyytyväinen autoone laatu on todellakin kohdallaan ei nitinöitä eikä natinoita.
mazda 3 ei ole niin pieni auto kun antoi odottaa tiedän ko mulla on 1.6v lapsi ja rattaita joutuu tunkemaa takapäähän mutta vaivatta. 3 siis ei 6 muuten poikkea ko 20cm pituudeltaan ja tavara tila on 100l sen vuoksi pienenpi. tyytyväinen jo 3 mazdan omistaja ja ikinä mazda ei ole pettänyt tai yllättänyt idiootti varma peli.
mazda 3 ei ole niin pieni auto kun antoi odottaa tiedän ko mulla on 1.6v lapsi ja rattaita joutuu tunkemaa takapäähän mutta vaivatta. 3 siis ei 6 muuten poikkea ko 20cm pituudeltaan ja tavara tila on 100l sen vuoksi pienenpi. tyytyväinen jo 3 mazdan omistaja ja ikinä mazda ei ole pettänyt tai yllättänyt idiootti varma peli.
Vastaukset 9
Vanhimmat
otitko kummalla koneella itse otin 2 litraa
menopuoli riittää ja vähän ylikin on.kone on aikamoinen.
Vähän parempi mazda..Kulkua riittää.
otin 1.6 koneella on sekin aika rivakka peli vanhaa kunnon japsi meininkiä 3000kierosta ja sit lähtee siis 1.6 pirun hyvin ja vääntöäkin on tullut alakieroksille enemmän ko vanhassa 323 siis huomattavasti enemmän. se 2.0 mylly on varmaan aika maukas mut meni mun pudjetin yli ko hinta ero on jossain 6-8tonnin paikkeilla varusteista riippuen.
Nyt takana 12000km eikä yhtään vikaa, natinoita / minkäänlaista ongelmaa. Hyvä peli:) Zooom Zooom Zooom...
olet siis ajanut 2100tkm? eli 2100000km? ...kele että on hyvä toi masa kolomonen!!!
kyllä siinä lukee suomeksi
Mutta kulutus saisi olla 1.6 moottorilla pienempi. Ennen tätä 3 mulla oli vm 03 civic ja se meni kyllä hajulla ja jos puhutaan vääntö koneesta niin sellainen löytyy kyllä Hondalta. Paras 1.6 mitä olen ajanut. Eli laittaisin Hondan moottorin masan keulaan sitten olisin tyytyväinen
myönnän että honda on kova kieroskone on se japseista kovin kiertäjä ja ei toi honda accort ole hulluman näkönen mut toi uusi civic on kyllä aika ruma,, maku asia kylläkin. mutta mazda on silti paras!!
Vaihtaa tuohon tulevaan civicciin oma civic mutta kuvissa se näytti kauheelle ja päädyin sitten kesällä vaihtamaan tähän 3:seen. Mutta nyt kyllä voisin vaihtaa tohon hondaan mut katsotaan uudelleen 4v kuluttua kun on taas aika vaihtaa autoa.