Argh, mulla menee hermot itseni kanssa! Ajattelen kaikki asiat järki pohjalla, en tunne. Jos olen ihastunut johonkin, mutta hänen tunteistaan en tiedä niin annan asian vain olla.
En pysty siihen, että kysyisin mitä mieltä hän on minusta yms. En vain pysty. Kyllä mä sen tunteet haluaisin tietää, mutta järki ei annan periksi. Sydän sanoo että kysy siltä, mutta järki sanoo aina että ei hän ole sinusta kiinnostunut jos hän ei itse tee aloitetta, ja jätän asian siihen.
Ja järki myös muistuttaa siitä, kuin inhottavaa on saada pakit.
Perkele mulla menee hermot itseni kanssa lopullisesti. En vain yksinkertaisesti uskalla antaa itseäni tunteiden vietäväksi. Olen typerä, tiedän.
Niin se vaan on
7
1513
Vastaukset
- EllenEmmi
alituinen epätietoisuus
ja weiwaaminen satuttaa pitemmäksi aikaa,
ja saattaa tehdä mielenkin sairaaksi... - Gore
Kannattaa pistää toimeksi! Ettei tarvi jälkeenpäin miettiä että mitä olisi tapahtunut, ja entäpä jos hän on kiinnostunut? Saisit ainakin vastauksen jonka haluat kuitenkin 8)
- minullakiN
Kyllä harmittaa tunteen ja järjen riitely,
lisäksi tuokin vielä kun ei uskalla heittäytyä tunteiden vietäväksi.
Niin samanlainen olet :) Typeryksiäkö me ?- EnMyönnä
Ahaa, "kiva" kuulla etten ole ainoa:) Ja kyllä vain, typeryksiä olemme kun järjellä vain ajattelemme.
- optimisti
Ongelmasi ei ole järjellä ajattelu, vaan se että ajattelet negatiiviseti. Miksi olet jo lähes varma pakeista? Oletko saanut "häneltä" negatiivista palautetta?
Ja jos syvemmin analysoisi... Ehkä sinulla oli vaativat vanhemmat, mutta turvallinen lapsuus. Siksi olet ankara itsellesi ja vältät riskinottoa. Mene ja tiedä, en todellakaan ole psykologi.
Omaa asennetta voi muuttaa, vaikka se vaikeaa olisikin. Tsemppiä - sulle sakset
niin voit leikata pois sen viimesenkin rihman.
Miksi ikävä?
Ja miksi en tee mitään?
ongelma: luuseri (seksi)
analyysi:toivoton tapaus
ennuste: navakkaa pohjoistuulta, kovan tuulen varoitus, myrskyvaroitus, raekuuroja.
johtopäätös: luovuta- missään
nimessä luovuta,vaan rohkeasti tuulta päin:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330637Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764096Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972697Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321865Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5891643- 861579
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751555Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591477Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721228