Haluaisin tietää kokemuksia Air Finlandin lennoista Helsinki - Bangkok. Finnmatkojen lennot
lennetään ko. yhtiön koneilla välilaskun ollessa
Dubaissa. Olemme menossa helmikuussa Thaimaahan,
Hua-Hiniin ja siksi kyselen lennosta niin hyviä
kuin huonoja kokemuksia ja myös sitä mitä kannat-
taisi huomioida lennolle varautuessa. Olemme aikaisemin lentäneet ko. matkan Finnairilla.
Air Finlandin lentokokemuksista.
8
1841
Vastaukset
- wolf
No ei se nyt siitä Finskistä ainakaan huonone. Finskin turisti-B757 on varmaankin maailman ahtaimmat lentokoneet.
Itsellä täysin neutraaleja kokemuksia Air Finlandista. - ..jees
..paitsi että tänä vuonna välilasku Omanin Muscatissa. 30min lyhempi lentoaika Bangkokiin kuin Dubaista.
- kone..
Paljon ei ole eroa mutta Air Finlandilla
on koneessa 8 penkkiä vähemmän kuin Finnairilla. - Lentomies
kone.. kirjoitti:
Paljon ei ole eroa mutta Air Finlandilla
on koneessa 8 penkkiä vähemmän kuin Finnairilla.Mutta on silti samanlainen täyteenahdettu läävä jolla mukamas lennetään reittilentoja. Paskat! Lomalentoja tuolla kalustolla ja istuinmäärällä ne lennot ovat.
Kusetusta. - Eri lentomies
Lentomies kirjoitti:
Mutta on silti samanlainen täyteenahdettu läävä jolla mukamas lennetään reittilentoja. Paskat! Lomalentoja tuolla kalustolla ja istuinmäärällä ne lennot ovat.
Kusetusta.No niin, muistakaahan kun lueskelette kaikkia kommentteja.... AFn koneet on yhteenluokkaan konfiguroitu, eli toisinsanoen Y-luokka. Turisti versio. Jos ihmiset maksaisivat lipuistaan J-luokan eli businesslipun olisi istumatilaa reilummin. AFlla laitettaisiin koneeseen vaikka yksi penkki jos lipunhinnan voisi luokitella sen mukaisesti.
Kaikki rutina istumamukavuudesta on suoraan verrannollinen lipun hintaan.
Hauskoja lentoja AYn tai AFn koneilla. Jos olet valmis maksamaan lipusta kunnon hinnan Thaimaaseen on vaihtoehdot laajat. Frankfurtin kautta esim. Emirates, Lufthansa tms kyyditsee sinut kohteeseesi luksus palvelulla. Hinta on vain hieman erilainen. - LUXUS???
Eri lentomies kirjoitti:
No niin, muistakaahan kun lueskelette kaikkia kommentteja.... AFn koneet on yhteenluokkaan konfiguroitu, eli toisinsanoen Y-luokka. Turisti versio. Jos ihmiset maksaisivat lipuistaan J-luokan eli businesslipun olisi istumatilaa reilummin. AFlla laitettaisiin koneeseen vaikka yksi penkki jos lipunhinnan voisi luokitella sen mukaisesti.
Kaikki rutina istumamukavuudesta on suoraan verrannollinen lipun hintaan.
Hauskoja lentoja AYn tai AFn koneilla. Jos olet valmis maksamaan lipusta kunnon hinnan Thaimaaseen on vaihtoehdot laajat. Frankfurtin kautta esim. Emirates, Lufthansa tms kyyditsee sinut kohteeseesi luksus palvelulla. Hinta on vain hieman erilainen.Siis anteeksi mikä? Olen samaa väliä usein lentänyt sekä kotimaisella että Luffella ja ihan samat olot on molemmissa.
- LUXUS
LUXUS??? kirjoitti:
Siis anteeksi mikä? Olen samaa väliä usein lentänyt sekä kotimaisella että Luffella ja ihan samat olot on molemmissa.
Ehkä sillä tarkoitettiin tätä...
http://www.airliners.net/open.file/733153/L/ - Harri2
LUXUS kirjoitti:
Ehkä sillä tarkoitettiin tätä...
http://www.airliners.net/open.file/733153/L/ja suomalainen perseaukinen juntti joka kyselle Air Finlandin lentoja niin on sitten menossa Lufthansan firstiin?
Haloo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1223044EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351425- 1041289
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661017Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1331008- 60947
- 41747
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22733Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta118712