Mikä tavallisia fiksuja ihmisiä kiehtoo noissa Riksun ja Hyvinkään pikkurikollisissa? Onko hienoa kertoa sukulaisille, lapsille ja kavereille että mun kaverit pyörii huumebisneksessä, tykkää antaa (ja nykyään ottaakin) turpiin ja toi sairaan kiva tyyppi on tappanut ainakin yhden ihmisen? Että mukavia ihmisiä tässä pohjimmiltaan ollaan kaikki!
Ja surkeinta on se, että tyypit itse kuvittevat että heitä kadehditaan ja pelätään ja rinnastavat itseään mafiosoihin - on siistiä kun voi sanoa että hei, sä oot meidän suojeluksessa, sanot vaan jos joku käy hankalaksi. Ja jos joku vetää suupieltä hymyyn niin heti ollaan itkemässä että "kadedit vaan kun meillä on niin siistiä", "älä puhu kun et tiedä"(lässyn lässyn) ja viimeisenä kommenttina sitten että "katotaan kuule ku tavataan". On eri asia olla säälittävä kuin olla säälittävä eikä edes tajuta sitä...
No, onneksi ei ole mun ongelmani, pitää vaan todeta että muutaman ihmisen asiat eivät enää ole minun asioitani. Ei olisi tätäkään viestiä pitänyt edes kirjoittaa, tulee kriminaaleille monta pientä kun ovat niin kovia jätkiä että ihan internetissä on kirjoitettu.
Mikä niissä kriminaaleissa kiehtoo?
6
2950
Vastaukset
- got any balls?
Sitä olen ihmetellyt, että miksi kukaan, joka uhoaa ei voi sanoa nimeään. Vaikka vaikuttaa niin hurjalta tyypiltä nimettömänä? Olen nähnyt näiden parjattujen tyyppien laittavan nimensä ja jopa puhelinnumeronsa tänne. Siitä ei voi vetää kuin yhden johtopäätöksen... Namä parjaajat eivät yksinkertaisesti uskalla. Ainoastaan sitten voi ottaa ihmisen tosissaan kun hän pistää itsensä peliin, muuten voisi olla yhtä hyvin hiljaa.
Eli jos ne tyypit ovat mielestänne onnettomia pikkupoikia, niin miksi ette voi käyttää omaa nimeänne kuten he tekevät? Hatun nosto niille jotka ovat nimensä julkaisseet!
Tehkää perässä jos on pokkaa.- Pekka, myös.
Missäs sun nimi on ?
Et sitten laittanut nimeäsi vaikka vaadit muiden laittavan, olet oikein nähnyt nimet täällä.
Tuossa on minun nimi, missä on sinun ? - kärpänen
Pekka, myös. kirjoitti:
Missäs sun nimi on ?
Et sitten laittanut nimeäsi vaikka vaadit muiden laittavan, olet oikein nähnyt nimet täällä.
Tuossa on minun nimi, missä on sinun ?Jooh,
Munatonta meininkiä tosiaan. Kovaa naljailua äidin helmoista. Mut en voi sanoa ettenkö tekisi samoin. Päähän siinä pää turpoisi salettiin, jos omilla nimellä avautuisia, joka täällä on ollut tapana.
Faktahan on se että nämä pikkupalleroiset eivät kumartele ketään koko saatanan kylästä. Joka haasteeseen vastataan varmasti. Sen takia tämä palsta onkin korvaamaton väline monille itsetunnon kohottajana ja patoutumien purkajana. Jos palleroiset eivät alunperinkään olisi kommentoineet yhteenkään viestiin olisi keskustelu heistä tyrehtynyt todella nopeasti. Itseasiassa Riihimäen mielenterveyspuolen(kuten muunkin terveydenhoidon) jo entuudestaan tiukkoja määrärahoja on säästynyt varmasti helvetin paljon, kun uhrit ovat päässeet läksyttämään kiusaajiaan täälta käsin. Kiitos siitä teille pojat.
Haluan kiittää vielä omasta puolestani kaikkia keskusteluun osallistuineita tahoja. Tämä on ollut hienoa aikaa. Uudeksi päivärutiiniksi, runkkumatskun imuttelun lomaan, on muodostunut täällä pyörähtäminen ja kaikkien teidän pikku-Kemppaisten aivopieruista nauttiminen. Myös pope puolelta uppoaa parhaiten anaali.
-Santana - ____
Pekka, myös. kirjoitti:
Missäs sun nimi on ?
Et sitten laittanut nimeäsi vaikka vaadit muiden laittavan, olet oikein nähnyt nimet täällä.
Tuossa on minun nimi, missä on sinun ?Syy siihen miksi minun nimeni ei ole täällä, on se etten uhkaile ketään enkä mitään. En myöskään aio koskaan uhkailla ja uhitella täällä kenellekkään. Otin osaa keskusteluun ja kerroin mielipiteeni, joka on edelleenkin se, että jos on niin kova ja peloton jätkä, että uskaltaa uhota täällä, pitäisi myös olla pokkaa laittaa nimensä mukaan, tai pysyä vain kommentointi linjalla. Koska minusta nimettömänä netin kautta uhkailu on ehkä hiukan epäuskottavaa ja naurttavaa. Eiko?
- ____
____ kirjoitti:
Syy siihen miksi minun nimeni ei ole täällä, on se etten uhkaile ketään enkä mitään. En myöskään aio koskaan uhkailla ja uhitella täällä kenellekkään. Otin osaa keskusteluun ja kerroin mielipiteeni, joka on edelleenkin se, että jos on niin kova ja peloton jätkä, että uskaltaa uhota täällä, pitäisi myös olla pokkaa laittaa nimensä mukaan, tai pysyä vain kommentointi linjalla. Koska minusta nimettömänä netin kautta uhkailu on ehkä hiukan epäuskottavaa ja naurttavaa. Eiko?
Mielestäni tämä palsta ei ole tarkoitettu siihen, mihin sitä on käytetty... Mitä se ikinä lieneekään, vaikkakin saattaahan tämä terapiaa joillekkin olla ja kieltämättä melko viihdyttävääkin seurailtavaa kun ei muuta tekemistä ole. Outoa, että kun rupesin kommentoimaan minua ihmetyttänyttä asiaa, on joku heti puolustuskannalla. Käytin kyllä ehkä liian provosoivia sanoja, siitä olen pahoillani, mutta katsoin voivani käyttää niitä, koska en kirjoittanut kenellekkään yksittäiselle henkilölle, vain kasvottomille nimimerkeille. Ja tuo nimi Pekka, kertoo tuskin kenellekkään yhtään mitään, kun taas muista on käynyt hyvin selväksi keitä he ovat ja mistä heidät löytää. Eikä tuosta selviä myöskään oletko sinä niitä uhkailijoita, vaiko vain närkästynyt siitä, että minä en kerro omaa nimeäni, vaikka muita pyydän niin tekemään. Mutta kuten sanottu tarkoitin sillä näitä uhkauskirjoittajia.
- Onneton ressukka
......mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu....
Mulle ei sanota vastaan, tai mä vetäsen turpaan.
Sillä tavalla mä näytän kuka määrää, ei mun tarvii keskustella. Tappelemalla ja hakkaamalla mä osoitan kuinka kova jätkä mä olen, eikö niin tehdä kaikissa sivistyneissä maissa ?
Mä olevinani kyllä vastaan omista asioistani, mut ei mun tarvii kertoa miksi mä tein niin. Mä vaan olen niin todella kova poikanen.
Mulla ei ole koskaan ollut kavereita ja en niitä tule koskaan saamaankaan, joten mä olen tosi kova jätkä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330728Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764141Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972714Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321879Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901654- 861584
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751561Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591488Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721238