Fantasiointi

LeppoisaMies

Kuinka muilla fantasiointi? Meillä lemmiskelyn tiimellyksessä puheet käyvät usein siihen mikä kiihottaa suuresti. Kolmas ihminen kanssamme. Orgasmin/orgasmien jälkeen se ei enää kaikilta osin tunnukaan niin hienolta ajatukselta. Kuitenkin ajatus jäytää (ilmeisesti) meidän molempien mieliä.

Mitä sitten jos fantasiansa toteuttaa? Meneekö viehätys koko asiaan vai tuleeko fantasian toteutuksesta helposti tapa? Tahtooko samanlaista lisää jatkuvasti? Hyppiikö sitä touhusta rohkaistuneena helpommin vieraisiin?
Käyvätkö haaveen toteutuksen jälkeen vaatimukset vaan villeimmiksi?

5

2089

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kenties joskus

      Meillä on myös käyny samat asiat mielessä,etenkin pienessä sievässä on vaimon kanssa puhuttu että saattas olla melko rietasta touhuta jonkun muun parin kanssa,mutta orkkujen jälkeen tulee hyvin epävarma olo.Minulla ainakin ehkä olis vaikeuksia pelkän kolmennen pyörän kanssa jos itse en sais samalla temmeltää toisen naisen kanssa.Kenties joskus tulee testattua sekin, jos sopiva pariskunta tulee vastaan.No niin konkarit ja muuten ryhmässä testanneet kommentteja kehiin.

      • LeppoisaMies

        No eipä meitä fantasioijia olekaan montaa täällä suomenmaassa.

        Mulle voit meilata os. [email protected], jos haluat/haluatte, että vaihdettaisiin enemmän ajatuksia asiasta.


      • Mies_
        LeppoisaMies kirjoitti:

        No eipä meitä fantasioijia olekaan montaa täällä suomenmaassa.

        Mulle voit meilata os. [email protected], jos haluat/haluatte, että vaihdettaisiin enemmän ajatuksia asiasta.

        Moikka,

        Meillä minä olen tuo fantasioija - kuinka naiseni saisi vierasta ja minä katselisin vierestä.

        [email protected]


    • Jaettu rouva

      Mies sai fantasiansa toteutettua jo vuosia sitten pitkään asiasta ruikutettuaan. Nyt vierasta pitää olla säännöllisesti, eli siitä on tullut tapa. Molemmat on käyty vieraissa sittemmin. Eli ei voida enää luottaa toisiimme. Ns. vierailevat miehet ovat sotkeutuneet meidän muihinkin asioihin. Yhden vaimo myös, joka sai selville miehensa tekosia ja jolle syntyi käsitys, että miehellä on rakkaussuhde minuun. Yhdestä miessuhteesta tuli liian läheinen minulle, harkitsin mieheni jättämistä. Ei siitä mitään hyvää ole koitunut meidän liittoon.

      Jos saan antaa neuvon niin jättäkää asiat sinne fantasioihin, älkää toteuttako käytännössä. Se ei ole koskaan käytännössä niin hienoa kuin kuvitelmissa ja pilaa monta hienoa asiaa teidän välillänne.

    • ...aina tulee kaikkea unelmoitua. Minullakin on tosi vilkas mielikuvitus niin kyllähän sitä paljon löytyy sexistä juttuja mitä tekis mieli kokeilla. Ikää kun on jo 40v. niin paljonhan sitä on sexiä tullut harrastettua, mutta ei vielä ryhmässä. Vaimolle en ole vakavissani sitä vielä uskaltanut ehdottaa.

      Voi sitä paitsi olla, että kaikkia fantasioita ei edes kannata toteuttaa. Tämä ryhmäseksi saattaa olla juuri sellainen, minkä aionkin pitää vaan fantasiana. Saattais nimittäin tuhota hyvän parisuhteen tolla leikillä jos kaikki ei meniskään ihan putkeen. Paljon muita fantasioita meinaankin sitten kahdestaan muijan kanssa toteuttaa. Vain mielikuvitus on rajana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      238
      6121
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4948
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4296
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3041
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      120
      3005
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      78
      2489
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2436
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1689
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1649
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      69
      1456
    Aihe