Minun ammattialallani, on työvoimatoimistojen sivuilla satoja vapaita työpaikkoja.
Tilanne on kuitenkin sellainen että, yksikään työnantaja ei ole valmis maksamaan palkka jolla eläisi.
Kähärä muka tietäväisenä esitti että, suomessa sairastetaan turhanpäiten. Voin sanoa hyvällä omalla tunnolla että, pärjään paljon paremmin.
ottaessani, sairaskassasta tai työttömyyskassasta muutaman euron kun, teen jonkinverran pimeää keikkaa päälle.
Ei tarvitse elää kituen ja kuunnella aiheetonta vittuilua. Ikävä että, kaikilla suomalaisilla ei ole tätä mahdollisuutta.
Pimeän keikan tekemisessä on se hyvä puoli että, voi kohtuuhinnalla tehdä palveluksia vähävaraisille näin kaikki hyötyvät.
Valtiokin saa omansa kun maksan kalliista ruoasta ja vessapaperista ylihintaiset verot, suomeen. Näin toinenkin valtiomahti eli KESKO saa omansa.
Näin voin elää ikäänkuin, turistina suomessa.
Minun ei tarvitse olla, "sukuyrittäjien" orjana, sellaista en toivoisi kenellekään.
Niin sanoivat isämmekin ennen, eli mieluummin orpona kuin orjana. Kyllä orjuudesta täytyy voida kieltäytyä.
mieluummin orpona
K.Kurko
1
79
Vastaukset
- idiootit ...
laittaa köyhät tappelemaan keskenään mutta tuohon vedätykseen ei enää mennä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471