Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kortsun kanssa säätäminen

Mä en saa kertakaikkiaan kortsua päälle jos esinahka on vedetty terskan taakse. Terskan yli menee hyvin mutta AINA pysähtyy esinahan alun ihopoimuun ja siitä se ei mene pidemmälle. Jos ihan väkisin alkaa repimään niin loppuu seisokkikin samalla. Ei auta vaikka olen kokeillut mahdollisimman leveilläkin kortsuilla. Mikä piru on vikana?
31173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ootko varma, et kumia on tullut rullailtua juuri siihen suuntaan kun se aukeaa? :-)

Äänestä

Mä oon vetäny nahaat aina etehen,kalun kärkehen niin paljo kuin ne tuloo.

Tarkistan jotta kortonki on aukipäin rullattavis. Niin jotta se rullaus on kortongin suun ulkokehän puolella.Se taitaas olla paras tarkastaa jo ennemmin kun tositilantees pakkaa olla kiirus saara kulli äkkiää pilluhun.

Paan kortongin kullin päähän nahkaan päälle tivihisti.Ja oikeen päin.Painan kortogin noukkaa sormella kalun päätä vastahan,jottei siihen ei jää ilimaa.

Siitä alootan rullaamahan auki,kullin juurehen asti.

Voii olla jotta se vähä tuntuu ensin löysältä, muttei se haittaa. Kun alakaa naimahan niin kyllä se löysä poistuu,kun naires esinahaat kärjes klupsahtaa terskan syrjien yli juurehen päin ja vetää samalla kortongin pään kireelle.Pillunrei'än syrjis on senverran kitkaa,jotta näin käyy.

Varsinkin jos saat ehtaa. Mutta vaikka saisit paljon naituakin vittua,niin useemmiten siinäkin käyy samoon.

Oon aikalailla asiantuntija näis asioos,kun flikat on mulle niin paljo antanehet.

Kiriootti Poika Pohojanmaalta.

Äänestä
  • Täytyy näin satakuntalaisena sanoa, että pohjanmaan murteessa on kyllä jotain seksikästä, oisko sitten eksotiikkaa vai mitä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hohhoijaaa kirjoitti:

Mä en saa kertakaikkiaan kortsua päälle jos esinahka on vedetty terskan taakse. Terskan yli menee hyvin mutta AINA pysähtyy esinahan alun ihopoimuun ja siitä se ei mene pidemmälle. Jos ihan väkisin alkaa repimään niin loppuu seisokkikin samalla. Ei auta vaikka olen kokeillut mahdollisimman leveilläkin kortsuilla. Mikä piru on vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu