Rekka ja bussi

mitäminä

7

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokapäiväistä

      tämä on täysin mahdollista , koska molempia ajoneuvoja ajoi ' ammattikuski '.

      • minä

        nopeus oli hitaampi


    • Rekkanainen

      ...aivan eri laatua kuin Konginkangas.
      Jos tässä onnettomuudessa olisi kuollut tai loukkaantunut yksikään henkilö, rekkakuski olisi ehdottomasti pitänyt tuomita. Kyse on ongelmasta, joka edelleen riivaa osaa kollegoista; ajetaan takapuskurissa kiinni. Onneksi nyt kuitenkin henkilövahingoilta säästyttiin tällä kertaa.
      Eli kyse ei ollut inhimillisestä virheestä,vaan tietoisesta riskinotosta liikenteessä. Piste.

      • ihmettelijä

        '' Eli kyse ei ollut inhimillisestä virheestä,vaan tietoisesta riskinotosta liikenteessä. Piste''
        Eli kyse on myös ammatinvalintavirheestä : miksi tuollaisia hönöjä päästetään rekan rattiin. niitä on aivan liikaa. onko meillä tosiaan niin kova pula kuskeista, ettei minkäänlaista kontrollia ole, siis kaikki pääsevät kuskeiksi..


      • ihmettelijä kirjoitti:

        '' Eli kyse ei ollut inhimillisestä virheestä,vaan tietoisesta riskinotosta liikenteessä. Piste''
        Eli kyse on myös ammatinvalintavirheestä : miksi tuollaisia hönöjä päästetään rekan rattiin. niitä on aivan liikaa. onko meillä tosiaan niin kova pula kuskeista, ettei minkäänlaista kontrollia ole, siis kaikki pääsevät kuskeiksi..

        mutta kova pula ammattilaisista on. Taitaa vielä koko ajan paheta. Muutamia lääkkeita olisi, mutta kun kenelläkään päättävällä taholla ei ole halua muutokseen.
        Yksi lääke olisi palkkauksen parantaminen. Moni on sitä mieltä, että ei ole mitään järkeä valvoa öitään ratin ja selkänojan välissä (kelissä kuin kelissä) kuin melkein kaikissa muissa hommissa (lue säännöllinen työaika) saa saman palkan tai jopa enemmän.


    • Bussi

      Äkisti ja varoittamatta,pitäs liukkaalla varoa vähä enneku lunttaa jarrut pohjaan.

      • mikäjuttu

        No justiinsa.

        Eli jos sä ajat mun perseessä kii ja mun tarttee alkaa jarruttaan kun tuo suojatie tossa edessä ja liikennevalot punasella niin mä lähetän sulle tekstarin että viittiks vähä jarruttaa kun mun pitäs pysähtyy noihin punasiin jotka oli tossa 1 km sitte....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1173
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      62
      1143
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      856
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      853
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      68
      757
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      108
      657
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      94
      618
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      54
      598
    9. 78
      571
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      538
    Aihe