Kuinka tämä voi olla mahdollista
http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/tuoreet/artikkeli/Rekka törmäsi bussiin Kehä 1llä ei loukkaantuneita/1101981930901
Rekka ja bussi
7
678
Vastaukset
- jokapäiväistä
tämä on täysin mahdollista , koska molempia ajoneuvoja ajoi ' ammattikuski '.
- minä
nopeus oli hitaampi
- Rekkanainen
...aivan eri laatua kuin Konginkangas.
Jos tässä onnettomuudessa olisi kuollut tai loukkaantunut yksikään henkilö, rekkakuski olisi ehdottomasti pitänyt tuomita. Kyse on ongelmasta, joka edelleen riivaa osaa kollegoista; ajetaan takapuskurissa kiinni. Onneksi nyt kuitenkin henkilövahingoilta säästyttiin tällä kertaa.
Eli kyse ei ollut inhimillisestä virheestä,vaan tietoisesta riskinotosta liikenteessä. Piste.- ihmettelijä
'' Eli kyse ei ollut inhimillisestä virheestä,vaan tietoisesta riskinotosta liikenteessä. Piste''
Eli kyse on myös ammatinvalintavirheestä : miksi tuollaisia hönöjä päästetään rekan rattiin. niitä on aivan liikaa. onko meillä tosiaan niin kova pula kuskeista, ettei minkäänlaista kontrollia ole, siis kaikki pääsevät kuskeiksi.. ihmettelijä kirjoitti:
'' Eli kyse ei ollut inhimillisestä virheestä,vaan tietoisesta riskinotosta liikenteessä. Piste''
Eli kyse on myös ammatinvalintavirheestä : miksi tuollaisia hönöjä päästetään rekan rattiin. niitä on aivan liikaa. onko meillä tosiaan niin kova pula kuskeista, ettei minkäänlaista kontrollia ole, siis kaikki pääsevät kuskeiksi..mutta kova pula ammattilaisista on. Taitaa vielä koko ajan paheta. Muutamia lääkkeita olisi, mutta kun kenelläkään päättävällä taholla ei ole halua muutokseen.
Yksi lääke olisi palkkauksen parantaminen. Moni on sitä mieltä, että ei ole mitään järkeä valvoa öitään ratin ja selkänojan välissä (kelissä kuin kelissä) kuin melkein kaikissa muissa hommissa (lue säännöllinen työaika) saa saman palkan tai jopa enemmän.
- Bussi
Äkisti ja varoittamatta,pitäs liukkaalla varoa vähä enneku lunttaa jarrut pohjaan.
- mikäjuttu
No justiinsa.
Eli jos sä ajat mun perseessä kii ja mun tarttee alkaa jarruttaan kun tuo suojatie tossa edessä ja liikennevalot punasella niin mä lähetän sulle tekstarin että viittiks vähä jarruttaa kun mun pitäs pysähtyy noihin punasiin jotka oli tossa 1 km sitte....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684286
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684136Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363552Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163123Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342792En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142562Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102324IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm211446Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571272Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli741049