Hei. Poikaystävän kanssa ollaan ajateltu harrastaa seksiä, mutta kun olen hyvin kokematon ja edellisen kumppanin mukaan kireä. On kamalat suorituspaineet, kun kumppani on kokenut ja itse näin kokematon. Millaiset asennot ovat hyviä, kuinka toimia niissä? Miten tuota kireyttä voisi 'vähentää'?
Tämä vaivaa hyvinkin paljon. :/
Tämä vaivaa hyvinkin paljon. :/
Vastaukset 8
Vanhimmat
hmm,no esim se perinteinen lähetyssaarnaaja on ihan hyvä.voittehan te liukastetta käyttää,ehkä se vähän ehkäisee.ota rennosti,ei kannata hermoilla. tietty se jännittää mutta kyllä se siitä.
Jännittäminen pienentää reikää entisestään et pitäs osata ottaa tosi rennosti ja antaa mennä vaan. Mitäs sit vaik ei heti onnistuis, kyl luulis poikakaverin ymmärtävän. Jos ei ymmärrä niin kiertoon vaan :)
No mulla oli kanssa sama ongelma. Noin neljään vuoteen en ole seksiä harrastanut eli kireäksi oli mennyt. Ensimmäinen yhdyntä kävi hieman kipeästi, mutta onneksi poikaystäväni oli todella varovainen ja huomaavainen. Esileikkikin oli pitkä ja hellä. Itselläni on vasta toinen kumppani, eikä poikaystäväni ole sen kummemmin hurvitellut. Koska sinun kumppanisi on kokenut, hänen pitäisi ottaa huomioon myös se, että sinuun voi sattua. Lähetyssaarnaajasta mekin aloitettiin: sai tottua toiseen ja etenkin totuttaa kireää paikkaani. Nyt ei enää satu, mutta poikaystäväni jaksaa vieläkin varoa ja huolehtii siitä, ettei vaan satu.
Vaadi kumppaniltasi hellyyttä ja aikaa - kyllä hänen pitäisi tajuta sekin, että olet kokemattomampi. Tsemppiä!
Ole onnellinen piekkuudestasi ja säilytä se niin kauan kuin voit! Jos se joskus väljähtyy joskus, se vasta kiusallista on silloin kyllä kumppanisi saattaa lähteä hakemaan piukempaa!
anna poikaystävällesi anaalia, ei haittaa pillun kireys.
Anaalihan on rei'istä se tiukempi.
Pidä sisälläsi jotain sopivan kireätä vaikkapa päivällä. Porkkanasta saat oikean pituisen, -paksuisen ja -muotoisen ja kertakäyttöisen. Eikä maksa paljon. Kyllä ihminen venyy jonkin verran ihan kivuttakin, kun vain kehola on aikaa tottua.
Epävarmuutta helpottaa vain toinen ihminen. Mieluimmin Se Oma.
Voi jesus ... :D
Niksi: jos nälkä yllättää, sinulla on ainakin eväsporkkana mukana varmassa tallessa..:D
Voit kokeilla myös retkibanaania:D