IIIIK (Kuollut?)

Iih! Pelästyin kun tulin koulusta!
meillä on aika uus akva. Kun tulin, jäin sitä töllöttämään.
kunnes huomasin omenakotiloni kelluvan pinnassa??? Mitä teen??? Mitä sille on tapahtunu??
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kelluiko kotilo pinnalla vain vähän aikaa vai lilluiko se siinä tuntitolkulla?

Omput ottavat joskus "liikaa" ilmaa pinnalta ja kelluskelevat aikansa pinnassa, kunnes sitten plumpsauttavat ilmakuplat ulos ja vajoavat sitten pohjaan.

Jos kotilo kuitenkin lilluu liikkumatta monia tunteja ja se HAISEE, on eläin mitä ilmeisimmin kuollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuvapapuva kirjoitti:

Iih! Pelästyin kun tulin koulusta!
meillä on aika uus akva. Kun tulin, jäin sitä töllöttämään.
kunnes huomasin omenakotiloni kelluvan pinnassa??? Mitä teen??? Mitä sille on tapahtunu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu