paras mersumalli gallup

1.mikä näistä on paras < w123.w124.w211.
2.mitä mieltä olette uudesta eestä
3.entäs ceestä
2537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ehdottomasti

Äänestä

Aika outoa verrata 70-luvun, 80-luvun ja 2000-luvun autoja. Noista W124 on laadukkain ja kestävin. Tehty ilman kompromisseja. Myös W123 on laadukas ja kestävä, mutta aika vanhentunut teknisesti. Sen sijaan esim. W124 220 E kävisi mieluusti edelleen.

Uusi E on parempi kuin edellinen, mutta näyttää Hondalta. Sähkövikoja on edelleen mutta ei sentään ruostu ihan niin paljoa kuin W210.

Uusi C (W/S203) on mauttomampi kuin W202, joka on varsin hyvännäköinen ja tyylikäs, etenkin farkkuna (S202). Vikoja on paljon vanhempaa C-sarjaa enemmän liiallisen sähköhässäkän takia. Plussana uudempi on turvallisempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


blackmagictiger kirjoitti:

1.mikä näistä on paras < w123.w124.w211.
2.mitä mieltä olette uudesta eestä
3.entäs ceestä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu