ONKO ravestore = moveplaza?? ainaki ravestoren mainos näkyy moveplaza.com
RAVEstore
onko
121369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Lienevät vain ostaneet ilmoitustilaa.
Eivät ole samaa firmaa mutta tiettävästi harjoittavat b-to-b toimintaa keskenään. Jonkinlainen alihankintasuhde kyseessä.
Rave on räjähtänyt käyntiin ja on jo ostanut nettimainoskampanjan.:D
Nyt äkkiä movelaiset siirtykää kaikki raveen ennen kuin liian myöhäistä!! Nopeat juovat rahat!!
Normaalin käytännön mukaisesti poliisi myöntää todistuksen laillisuudesta näille kahdelle heti moven jälkeen.
RAVE on todettu täysin lailliseksi sianajajan toimesta!!!!!! Siinä teille, vastustajat!
http://netcode.no-ip.org/~ospi/ravestore/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=2
Todistus laillisuudesta on tulossa heti ensi kevätjuhlissa, joten se siitä!
Eikö teillä ole muuta elämää kuin vastustaa RAVEa?! Alkakaa vaikka ravettamaan, saatte rahaa ja runsaasti ystäviä, jotka eivät tosiaankaan yritä hyötyä teistä vaan auttavat tasapainottomuussäännön vuoksi!!!
Siitä saitte!!!
RAVE on aloittanut valtavan mainoskampanjan!!
Mainoskampanja on saanut erittäin hyvän vastaanoton joka puolella missä mainokset ovat tulvineet ihmisten korviin ja silmiin!
Esimerkiksi Suomen Virallisessa Moveplazassa (RAVEn B-to-B yhteityökumppani) RAVE mainostaa näyvästi!
http://www.moveplaza.com/verkkokaupat
Tämän lisäksi RAVEstoren tienvarsimainokset ovat saaneet suurta julkisuutta! Ja koska eri tiepiirien mestarit ovat mukana RAVEssa, ei ole tullut ongelmia mainosten asettelujen suhteen! Kuulemani mukaan Kajaanin pohjoispuolen alueen tiemestari (joka myös sattuu olemaan Kainuun Energian hallituksen puheenjohtaja) on käynyt jopa siirtämässä mainosta lähemmäs tietä!
Tämä on todellinen mahdollisuus saavuttaa lisäansioita ilman suurtakaan vaivannäköä! Tartu tilaisuuteen ja tulevaisuutesi on hallussasi!
NOPEAT JUOVAT RAHAT!
Tässä tapauksessa siis verkkokauppa RaveStore on ostanut moveplaza.com:lta mainospaikan ihan näkyvyyden parantamiseksi. Vaikka 235e/kk ei ole Raven räjähdysmäisesti kasvavan liiketoiminnan liikevaihdosta kuin vain häviävän pieni osa, on investointi ollut asiantuntijoiden mukaan ilmeisen kannattava. Moveplaza.com:in kaltaisen ammattilaisportaalin kanssa tehty yhteistyö tuo varmasti Ravelle toivottua näkyvyyttä.
Voisiko joku raven edustaja vahvistaa saamaani tietoa, että Moveplaza.com:in toimitusjohtaja on kytköksissä RAVE-vesiä pullottavaan yritykseen?
Mielestäni tässäkin voisi olla kyseessä rahanpesu, jota monet palstan lukijoista ovat myös epäilleet vanhanaikaisessa MOVEssa tapahtuneen.
Ruhahahahahahahehehehehaaaheeheheahaaarggghhhh!!!!! typeriä ihmisiä on paljon, joop joo,hah hah haaeeeeeeeerrr
Minut on arvottu tämän viikon RAVE NETWORKS GMCD OY ABCD:n toimitusjohtajaksi, hyvä RaveH!!! Tällaiset asiat täytyy tietysti tarkastaa johdolta, eikä uskoa perättömiin huhuihin, joita täällä palstoilla (jossa muuten RAVEn johto EI KOMMENTOI), esitetään.
Ihan suoran täältä johtoportaasta voin todeta, että kysymyshän on nyt siitä, että tässä tapauksessa siis verkkokauppa RaveStore on ostanut moveplaza.com:lta mainospaikan ihan näkyvyyden parantamiseksi. Vaikka 235e/kk ei ole Raven räjähdysmäisesti kasvavan liiketoiminnan liikevaihdosta kuin vain häviävän pieni osa, on investointi ollut asiantuntijoiden mukaan ilmeisen kannattava. Moveplaza.com:in kaltaisen ammattilaisportaalin kanssa tehty yhteistyö tuo varmasti Ravelle toivottua näkyvyyttä.
Ylälinjani vahvisti tiedon että moveplaza.com portaali on ns. B-to-B yhteistyökumppani RaveStoren kanssa. Rahanpesua ei voi tapahtua koska sianajaja on todennut että "RAVE on täysin laillinen." (lähde: Rave:n viralliset nettisivut). Näyttöä on että RaveStoren ja Team Idiotican taustalla vaikuttaa kuitenkin samat henkilöt.
http://www.moveplaza.com/?s=keskustele
Tuo nimetön "uhkaus" ei ole kun vitsi. Henkilö ei esiinny omalla nimellään ja asemallaan organisaatiossa josta väittää olevansa.
Mikäli kyseessä olisi todellinen ko. organisaatioon kuuluva asia olisi hoidettu suoraan sivustojen ylläpitäjälle reilusti omalla tai asiaa hoitavan lakitoimiston nimellä.