ns. kalliimpia automerkekkejä, esimerkkeinä Bentley, Cadillac, Ferrari, Lamborghini, Lincoln, Maserati, Maybach, Rolls-Royce, tms? Mitä mieltä olette k.o. merkeistä?
Oletteko, hyvät BMW -kuljettajat
koeajaneet
41334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kirjoitusvirhettäni; niitä tuntuu tulevan aina kun yritän kirjoittaa liian nopeasti.
Moi !
Lincoln ja Cadillac on tullut ajettua, mutta eihänj ne ole mitään kalliita merkkejä niin kuin nuo muut.
Kelpo pirssejä kyllä.
--
Bentleytä, Ferraria, Maseratia ja vanhempaa Rollsia on tullut tyypattua. Mitä noista nyt olisi mieltä, hienoja mutta eri tyyppisiä autoja kaikki. Itselläni on Bemareista tällä hetkellä uusi 330i.
Bentley on sinänsä mielenkiintoinen että se on aika kovakulkuinen peli niin isoksi lotjaksi. Ferrarilla ajelin Hawaijilla ja hyville teille se sopii loistavasti. Maserati ja Feffe ovat puhdasverisiä urheiluaautoja. Ei hirveästi huvittaisi pyöritellä Stadissa mukulakivillä. Potkua ja kaarreominaisuuksia tietysti löytyy. Ainakin kaarreominaisuuksia löytyy kyllä myös uudesta 3-sarja Bemarista. Täytyy tietysti muistaa että kyse on eri luokan ja käyttötarkoituksen mukaisista autoista. Rolls taas on kuin panssarivaunu, massaa ja matkustusmukavuutta riittää. Kyllähän se jotenkin liikkuukin, ainakin suoraan ajettaessa.
Cadillac tuli kokeiltua ja sen jälkeen ostin myös sellaisen. 70/80-luvun Ferrari 3x8 on seuraavaksi harkinnassa kesäleluksi.