Gallupit ovat vastoin demokratiaa.
Galluppien tilaajat syyllistyvät puolueellisuuteen ja Kansan harhaanjohtamiseen, mutta siinä samalla myös esimerkiksi nälänhädän aliarvioimiseen.
Lasketaanpas nyt esimerkiksi montako Afrikkalaista lasta olisi pelastettu presidenttigalluppeihin syydetyillä rahoilla?
Satojatuhansia lapsia.
He kuolivat nälkään Suomalaisten kabinettien itsekkäiden ja demokratianvastaisten pyrkimysten takia.
Hävetkää YLE ja MTV3.
Gallupit tappaa nälkään.
Suomen Presidentti
1
79
Vastaukset
- Gallupit tarpeen
Kyllä gallupit ovat paikallaan. Niitä tehdään kaikissa vapaissa demokratioissa. Vain diktatuureissa ne on kielletty. Sitä en halua.
Halosen ylivoima näyttää olevan vahva ja pikkupuolueiden ehdokkaat jäävät aivan lähelle nollaa. Näin on ollut kaikissa gallupeissa johdonmukaisesti. Kaikki gallupit ei ole väärässä, ehkäpä hyvinkin oikeassa.
Halonen on hoitanut hommansa aika hyvin. Miksi hänestä eläkeläistä tehtäisiin ? Ei Vanhasesta tai Niinistöstä ole paremmaksi muista puhumattakaan.
Kyllä kansa tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984446Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293303No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341113
- 321036
- 121033
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862