että sillee.
Haen miestä, en mulkkua! Se siitä!
Tiia
91558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
sillä mulkun sais pyytämättäki, mutta kunnon miehessä on "munaa"!
Ilman mulkkua et saa miestä etkä miestä ilman mulkkua....
Jos sulla on ehdolla kaksi hyvää miestä, jotka on muuten tasaveroiset, mutta toisella on pippeli ja toisella kyrpä, niin miten valitset? Minä löysin sen pippelimiehen ensin ja nyt olen löytänyt sen toisen. Ero on käynyt kieltämättä mielessä.
Kahta niin täysin samanlaista ihmistä tuskin löytyy, niin että pitäisi pelkän meisselin perusteella alkaa valkkaamaan.
Jos se, että olet suhteen aikana hakeutunut toisen viereen, viittaa siihen, että suhteessa on aika paljon pielessä. Jos et pysty olemaan menemättä vieraisiin, ei kannata olla siinä suhteessakaan. Ja jos se pieni vehje ei alun perinkään riittänyt, niin miksi ylipäätään tyydyit siihen?
Tämän tekstin ei ole tarkoitus sanoa, että on väärin haluta isoa. Väärin on antaa ymmärtää tyytyvänsä pieneen ja samalla juoksennella isomelaisten miesten perässä.
Jälleen havainnollistava tasa-arvoon liittyvä ESIMERKKI(ei siis tositarina).
Naiset:
Mitä sanoisitte, jos minä kirjoittaisin tänne, että seurustelen ylipainoisen naisen kanssa, mutta kuolaan kovasti trimmattujen urheilijatyttöjen perään. Suhteeni on muuten hyvä, mutta en yksinkertaisesti saa tyydytystä naimallani lihavan tyttöystäväni kanssa. Siksi käyn vapaa-ajallani panemassa hoikkia tyttöjä.
Nyt olen sitten tavannut tytön, joka on muuten yhtä hyvä kuin nykyinen tyttöystäväni, mutta on painoindeksiltään 22, kun nykyinen on 27. Ja yksinkertaisesti seksi yli painoindeksin 23.8 omaavien kanssa ei vaan tunnu miltään. Siksi harkitsen nyt eroa.
Enkö kuulostaisi aika pinnalliselta sovinistimulkulta? Miksi samalla tavalla toimiva nainen on ainoastaan vahva, itsenäinen ja kovin rock?
Tässä oli tämän sivuston paras teksti sen 1,5 vuoden aikana mitä täällä olen pyörinyt. Todennäköisesti siitä syystä sitä kukaan ei ole kommentoinut. Pysy valitsemallasi tiellä jepjep!
Juu, ystävälleni kävi suurin piirtein näin.
Mies oli hyvä mutta pienikaluinen, ihastui nainen sitten itsevarmaan isokaluiseen "panomieheen" otti eron pienikaluisesta.
Ja sai kuulemma hyvää seksiä ja muutenkin mies oli hyvä, rakastui ja suunnitteli jo yhteistä eloa isokalun kanssa.
Mutta isokalu panomies viivytteli yhteisen pesän perustamista, seksiä toki oli riittävästi.
Sitten isokalu tapasi "paremman" uuden naisen ja jätti ystäväni.
Tämä oli epätoivoinen, olisi ottanut isokalun takaisin melkein millä ehdolla tahansa kunhan tämä ei olisi häntä jättänyt.
Mutta eihän isokalu takaisin enää tullut kun oli "paremman" löytänyt.
Ystäväni haki jopa lohdutusta jättämältään pienikaluiselta, joka ihmeekseni tuki epätoivoista naista muttei enää ottanut takaisin eikä halunnut häntä enää fyysisesti vaikka nainen halusi palata.
Ystäväni on edelleen katkera isokaluiselle joka hänet petti ja jätti, muistutin hänen itse tehneen saman pienikaluiselle mutta ystäväni mielestä se on eri asia.
Ystävä on ystävä mutta hänen pienikaluisen ex:nsä arvostus kyllä nousi, hän on nykyisin silmissäni MIES!
En ymmärrä miksei hän katkeroitunut tai halunnut kostaa tms.
Ei kukaan valitse seurustelukumppaniaan koon perusteella.
No kai siinä muutakin oli, tämä koko-juttu jäi mieleen kun hän minulle tunnusti ihastuneensa uuteen, menneen tämän kanssa sänkyyn ja ihastuneensa varsinkin miehen seksualiseen kykyyn ja kokoon.
Olisiko isokalu vain halunnut ja kyennyt seksiin ja tyydyttänyt ystävääni useimmin kuin jätetty mies?
Kyllä meissä naisissa todella on niitäkin joille seksi merkitsee eniten ja joiden mielestä koolla on tosi suuri merkitys.
Mutta en tällä tietenkään tarkoita sitä että kaikki ajattelevat näin, saatikka vaihtaisivat muuten hyvän ja rakkaan koon takia.
Tuskin kaikki miehetkään täysin tyytyväisiä saamaansa seksiin kumppaninsa kanssa ovat mutteivät he kaikki silti sen takia lähde.
Itse en kuolaa ison kalun perään, yhden ISON olen saanut tuntea mutta se ei ainakaan ollut minua varten.
pelkällä miehellä mitään tee,mutta kun sillä sattuu olemaan varustuksena kunnon kulli ni jo vain silloin se voi tuottaa sinulle monta ihanaa hekuman hetkeä ja silti se voi sinulle siivota ja laittaa ruokaa,mutta kyllä se mulkku on olennaine osa sitä miestä.
Minä en ainakaan huolisi sellaista miestä jolla ei ole kalua.Sama silloin oisi ottaa vaikka nainen ja harrastaa sen kanssa läppäpillusilla oloa. :-))))))))))