Olin aika yllättynyt, kun ko. parodiaa ei ole täällä vielä noteerattu...(ainakaan minä mtn. nähnyt)
Ralli oli suomalaiseksi amatööri leffaksi ihan..OK. Näyttelijä suorituksista ei sanota mitään, sen sijaan tietokoneilla tehdyt tehosteet oli kyllä komeita. Juonta ei jaksanut aina seurata, mutta muutamat hyvät oivallukset ja vitsit herätti taas katsomaan.
Kyseessä on siis suomalaisten tekemä parodia versio Star Trekistä. Oletko nähnyt ja mitä mielipiteitä?
Käy lataamassa elokuva ilmaiseksi koneelle:
http://www-fi3.starwreck.com/
Star Wreck - in the Pirkinning
13
1884
Vastaukset
- mutta muutokset
Muutokset taisivat syödä kaikki star wreck-threadit. Scifiketjua on karsittu järjettömän kovalla kädellä ilman tunnettua syytä. Star Wreckistä on kuitenkin ollut jo julkaisupäivänä isot jutut ja arvostelut täälläkin eli ei me tynnyrissä eletä.
Hauska leffa ja budjettiin nähden todella laadukas. Ja hinta-laatusuhde on erinomainen :) melkeimpä tekisi mieli ostaa ihan rahalla se dvd, on poijjaat sen ansainneet.- Nacta
On puhuttu? Ahaa. Selvä.
no eipä sitten ihme, ettei silmiin osunut yhtäkään ketjua tästä aiheesta. *naur*
Kiitos kuitenkin oikaisusta.
- muuallakin ilmoitettu
Katsokaapa tuolta:
http://194.252.88.3/leffa.nsf/$$esit061?OpenView - Italialainen Rakastaja
Voi hyvä Jumala.
Muukalaiset ovat muuttaneet Kehvelin suolakiteeksi...
Toi oli leffan paras kohtaus. Naurattaa vieläkin vaikka ton kohan oon jo vähintään sata kertaa kattonu.
Kyseisessä kohtauksessa se pälikkö vetää sen kans jotenkii niin hyvin... lisää tommosta älytöntä huumoria kiitos :) - yleltä keväällä
Tässä keväällä tulee telkkarista koko leffa (yle 1 tai 2) ja teemalta lisämatskuja erikseen. Huva juttu.
- saatana
Että miten paska leffa! Huumoria alle kymmen vuotiaille. Ketä paskaa tuo naurattaa saatana vetäkää käteen. Vituttaa moinen paska jota elokuvaksi kutsutaan.
- -juggernaut-
Pitääkö teidän tekijöiden/fanien mainostaa joka paikassa tota ala-arvoista elokuvaa? Tuollainen trollailu/spämmäily tuskin parantaa elokuvaa. Huono elokuva piste!
- minä
Sulla taitaa olla useempikin ruuvi löysällä ja pipo kiristää päätä, eikö niin?
Kaikki ei voi pitää kaikesta, mutta se etää SINÄ et pidä StarWreck:stä ei tarkota, että me muut ei pidettäs.
Sä olet selvästi vaan joku teini-friikki joka riehuu keskustelualueilla eli loppujenlopuksi sun mielipiteelläsi ei ole mitään merkitystä tai arvoa. - Rauhoitu
minä kirjoitti:
Sulla taitaa olla useempikin ruuvi löysällä ja pipo kiristää päätä, eikö niin?
Kaikki ei voi pitää kaikesta, mutta se etää SINÄ et pidä StarWreck:stä ei tarkota, että me muut ei pidettäs.
Sä olet selvästi vaan joku teini-friikki joka riehuu keskustelualueilla eli loppujenlopuksi sun mielipiteelläsi ei ole mitään merkitystä tai arvoa.Mikä kumma siinä on kun joku vähän kritisoi star wreckkiä niin joku fani polttaa hermonsa. Rauhoitu poika nyt vähän ja ota lääkkeesi
- minä
Paras suomalainen leffa ikinä :)
- Malmilainen
Eipä ole vuosiin naurattanut niin että putoaa penkiltä, mutta nyt sekin tapahtui. Aivan loistava parodia. Kuinkahan pian tähän kyllästyy (vai kyllästyykö ollenkaan)?
- Qadesha
Räppäsin nauhotuksen koneeseen sillä mielellä että mitähän paskaa sitä nyt sitten on tuutista tulossa, mutta tämä pätkähän oli vallan edukseen!
Erityisesti nauratti kohta missä Pirk keuhkoaa klingonille (Barf?) että "suihkuun siitä haisemasta".
Jos nyt jotain miinuksia haluaa etsiä, niin se taistelu mielestäni venyi vähän turhan pitkäksi. Ehkä miehet diggaa semmoista, itse en niinkään.
Lataan tämän taatusti lätylle joskus kun on kunnon pelit vehkeet semmoista varten.- tästä...
vain jotta saan toistaa määritelmän "rusinapullisti", jok' hieno on!
Elokuvasta. Itse asiassa on kiinnostavaa, että tuo on ylipäätään saatu kasaan, teknisestihän se on varsin hieno. Innostavaa! Tietysti hieman ihmetyttää, että muuhun ei ole saatu ihan riittävästi laatua (kapteenin joriseva selostus jne. tuhoaa valitettavan paljon yleistunnusta). Mutta kuten jo totesin: innostavaa! erittäin arvostettavaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai918814Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414451Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462706Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001526- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641192Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391170Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110