Joulun töissä

Moniko äiti meinaa viettää joulun töissä?
Meidän perheessä ollaan molemmat sekä isä että minä töissä kaikki joulunpyhät. Laitetaan lapset mummolaan että saavat viettää joulua.
4454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Myös minä olen joulunpyhät töissä=( Isä lähtee mummolaan lasten kanssa viettämään joulua..

Äänestä

aattona aamupäivä....tuo ei juurikaan häiritse meidän joulunviettoa...

Äänestä

kun yksin ja jätettynä, koska persemuija on hakenut ja hakee munaa mieheltäni!

Äänestä

Minä olen aaton kotona ja aattoiltana menen yöksi töihin. Tyytyväinen tämmöiseen ratkaisuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joulu töitä kirjoitti:

Moniko äiti meinaa viettää joulun töissä?
Meidän perheessä ollaan molemmat sekä isä että minä töissä kaikki joulunpyhät. Laitetaan lapset mummolaan että saavat viettää joulua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu