On alytöntä pitää jotkut vaalit, rahaa menee vain hukkaan. Kansa valitsee muumimamma Tarjan!
Tarja on paras
abe
8213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pipo silmillä.
Ihmiset, jotka aikovat äänestää tarjaa eivät huomioni mukaan seuraa vaalikeskusteluja, lue päivän lehtiä tai katso uutisia kuin satunnaisesti.
Heitä ei yleensäkään paljoakaan kiinnosta yhteiskunnalliset asiat. Nämä siis tuttavissani tekemiäni havaintoja. Muiden ehdokkaiden äänestäjissä en ole samaa piirrettä havainnut.
Ei noihin kannatuslukuihin kannata uskoa, Halosella oli viime vaaleissakin ennen äänestyspäivää huikea johto joka muuttui lähes tasapeliksi. Eli äänestämään vaan ja TARJAA VASTAAN. Niin minäkin teen. Ja oikein mukavaa ja antoisaa vaalityötä kaikille. Kyllä, se nyt presidentti vaihtuu.
joka tekee äänestyspäätöksensä vaalitenttien perusteella. Ehdokkailla on elämää kymmenien vuosien ajalta. Sieltä se totuus löytyy. Äänestän muuten Halosta ja seuraan hyvin aktiivisesti Suomen ja koko maailman politiikkaa.
Nimerkillä: jo yli 50 vuoden kokemus
"joka tekee äänestyspäätöksensä vaalitenttien perusteella. Ehdokkailla on elämää kymmenien vuosien ajalta. Sieltä se totuus löytyy."
Aivan, mutta mielestäni olisi parempi seurata edes nyt ehdokastaan kuin mennä äänestämään seuraamatta lainkaan.
Minkälaisin perustein Halonen saa äänesi? Ihmettelen valintaasi erityisesti, jos tiedät Halosen historian. No, enhän tokikaan tunne sinua ja tiedä arvomaailmaasi. Mutta kiinnostaa kuitenkin kuulla perusteesi.
edes puhua oiken>>> saatanan sössöttäjä
http://www.vapaasana.net/sisalto.php3?label=artikkeli&id=536
valtaa..niin oksat pois. Mutta onneksi minulla ei ole valtaa ja ei pitäisi olla Halosellakaan!!