Siilin ruokinta

Tietääkö kukaan mitä saa antaa luonnossa kasvavalle siilille?Eihän se lihaa syö?!?
Kiitos!
2673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luonnon siilille voit antaa kissan tai koiran naksuja tai purkkiruokia. Vältä kuitenkin sisäelimiä. Keitetty kala ja pähkinät maistuvat myös. Ja reilusti vettä, ei koskaan maitoa. Mikään suolainen tai maustettu ruoka ei ole siilille hyväksi.

Äänestä

Meidän pihasta siili kävi joskus syömässä kissan silakoita! Luulisi luonnonvaraisella eläimellä olevan niin hyvät vaistot, ettei se syö mitään itselleen haitallista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Tietääkö kukaan mitä saa antaa luonnossa kasvavalle siilille?Eihän se lihaa syö?!?
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu