Rekisteröityneistä käyttäjistä

Mistä johtuu että täällä joillakin on kuitenkin nimimerkin eka kirjain isolla vaikka mulle se ilmoitti siinä rekisteröinti vaiheessa että isoja kirjaimia ei sallita?
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käyttäjätunnus (= sähköpostiosoitteen alkuosa) ja nimimerkki ovat kaksi eri asiaa. Nimimerkki voi sisältää isoja kirjaimia, mutta käyttäjätunnus ei voi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Derek kirjoitti:

Mistä johtuu että täällä joillakin on kuitenkin nimimerkin eka kirjain isolla vaikka mulle se ilmoitti siinä rekisteröinti vaiheessa että isoja kirjaimia ei sallita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu