Tässä "FAKTAA" demareille

Yksi maailmanhistorian ällöttävimmistä yhteiskunnista on entinen DDR. Tässä maassa oli tapana vakoilla ja ilmiantaa sukulaisia ja naapureita.Mutta tällekkin systeemille löytyi kannattajansa,yksi fanaattisimpia DDR:n kannatajia on, kukapas muu kuin tarja halonen.Kurkatkaapa komut vaikka tätä:

http://fi.wikipedia.org/wiki/DDR:n_tunnustamiskomitea
6532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yli 90% demareista väittää naama suorana, että itäsaksassa oli parempi elintaso kuin länsisaksassa ja yllättävän moni näistä väittää että pohjoiskoreassa on vapaampi elämä kuin USA:ssA.

Äänestä
  • s.o.s

    Äänestä

Esim. DDR:stä länteen loikanneita seurattiin järjestelmällisesti. Henkilöiden työmatkatkin tiedettiin jokaista mutkaa myöten. Jos loikkari aiheutti pienintäkää haittaa ddr:n mahtavalle systeemille, oli "onnettomuuksia" helppo järjestää. Hienoa, Suomeen sama meininki.

Äänestä

... Ulkoministeriön kansliapäälliköksi?

Äänestä
  • Ole just tätä ddr meininkiä.peruste: ensin haukutaan aivan lokaan oikeistoehdokkaat,sitten halosen omat taustajoukot perustaa ennakkosensuurin halosen esittelyn kohdalla,ja ohjelmasta tuleekin äitiaurinkoa ylistävä mainos.Mistään staslistoista ja maamiinojen poistosta ei ohjelmassa kannata edes unta nähdä.

    Äänestä

  • A PISTE OHJELMA kirjoitti:

    Ole just tätä ddr meininkiä.peruste: ensin haukutaan aivan lokaan oikeistoehdokkaat,sitten halosen omat taustajoukot perustaa ennakkosensuurin halosen esittelyn kohdalla,ja ohjelmasta tuleekin äitiaurinkoa ylistävä mainos.Mistään staslistoista ja maamiinojen poistosta ei ohjelmassa kannata edes unta nähdä.

    haloskan presidentiks vaikka poikittain ****...

    Mä taidan äänestää Henry Saarta, se kyllä "panis" asiat kuntoon..! ;-)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ymmärtänyt kirjoitti:

Yksi maailmanhistorian ällöttävimmistä yhteiskunnista on entinen DDR. Tässä maassa oli tapana vakoilla ja ilmiantaa sukulaisia ja naapureita.Mutta tällekkin systeemille löytyi kannattajansa,yksi fanaattisimpia DDR:n kannatajia on, kukapas muu kuin tarja halonen.Kurkatkaapa komut vaikka tätä:

http://fi.wikipedia.org/wiki/DDR:n_tunnustamiskomitea

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu