Miksi hallitus palvoo Usaa

Kiruttaa ja sotii ja rikoo kaikkia ns. demokratian sääntöjä!
Eikä tuollainen tyrannia pitäisi yrittää laittaa kuriin sulkemalla se ulos esim euroopan vaikutuspiiristä?

Vai onkoko Vapaamuurarit taas sopineet jotain mailman orjuuttamiseksi?
2143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Bush: Salakuunteluohjelman paljastaminen häpeällinen teko
Julkaistu 19.12.2005 19:20 (päivitetty 21:22)

Yhdysvaltain presidentti George Bush vakuuttaa, että hän antaisi kansalliselle turvallisuusvirastolle valtuudet salakuunteluun uudelleen, jos niitä pyydettäisiin.

Yhdysvaltain presidentin George Bushin mukaan maan hallinnon salakuunteluohjelman vuotaminen julkisuuteen on "häpeällinen teko", josta on järjestettävä täydellinen tutkimus. Bush myös vakuuttaa, että hän antaisi uudestaan kansalliselle turvallisuusvirastolle NSA:lle valtuudet salakuunteluun, jos niitä pyydettäisiin.

-On häpeällistä paljastaa tämä erittäin tärkeä ohjelma samalla kun olemme sodassa, Bush sanoi.

-Meidän on saatava yhteys soluihin ennen kuin vihollinen hyökkää, ei vasta sen jälkeen, Bush perusteli salakuuntelua.

New York Times -lehti kertoi perjantaina, että Yhdysvaltain hallinto on vakoillut kolmen viime vuoden aikana tuhansia amerikkalaisia ja ulkomaalaisia. Bush antoi valtuudet salakuunteluun syyskuun 11. päivän terrori-iskujen jälkeen. Normaalisti salakuunteluun tarvitaan oikeuden päätös.

(MTV3-STT-Reuters-AFP)

Mitäs tästä jos se olis vaan tota, mutta.....
tällä menolla usa pistää kyykkyyn kaikki, vakoillen teollisiuus salaisuuksia ja sisäpiiri pörssin tietoja. Ym Ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suuri saatana kirjoitti:

Kiruttaa ja sotii ja rikoo kaikkia ns. demokratian sääntöjä!
Eikä tuollainen tyrannia pitäisi yrittää laittaa kuriin sulkemalla se ulos esim euroopan vaikutuspiiristä?

Vai onkoko Vapaamuurarit taas sopineet jotain mailman orjuuttamiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu