Kynä kynä pen pen,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jos ei akalla tossa asemassa ole kynää kun pitäisi paperita allekirjoittaa, tärkeässä tilanteessa, ni menis töihin ensin kynäkauppaa.
Järkyttävää ettei ollut varatunut tärkeimpään...
TAAS MUNAS HALONEN...

Voi Niinistö kun olisit ollut samassa tilanteessa,kyllä kynä olisi ollut taskussa kuten muillakin,
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"KOLME EHDOKASTA KUIN YHDESTÄ PUUSTA

On hämmästyttävää, että hallituksen ja Matti Vanhasen alistuminen entistä huonompaan sopimusehdotukseen Euroopan Unionin rahoituskehysneuvotteluissa ei ole allekirjoittanutta lukuun ottamatta herättänyt kritiikkiä presidenttiehdokkaissa. Erityisen kummallista on, että ehdokkaat Tarja Halonen ja Sauli Niinistö eivät ole sanoneet asiasta yhtään mitään. He ilmeisesti ovat tyytyväisiä Vanhasen neuvottelemaan "pujopäätiliin".

Kolmen "kärkiehdokkaiksi" nimetyn ehdokkaan Eurooppa-politiikka on suurten jäsenmaiden saneluun sopeutuvaa myöntyvyyspolitiikkaa. Siksi näyttää olevan samantekevää kuka heistä tulee valituksi presidentiksi, merkittäviä eroja ei ole missään kansaa kiinnostavissa asioissa - oli kysymys sitten Natosta tai hedelmällisyyshoidoista.

Suomalainen demokratia on oudossa tilassa. Vaaleissa on kyllä kahdeksan ehdokasta mutta heidän välillään kahta, Hautalaa ja Soinia, lukuun ottamatta, ehdokkaiden välillä ei ole juurikaan eroja. Vanhojen puolueiden, Kokoomuksen ja Keskustan, ehdokkaiden taktiikka on vain olla mukana vaalissa esittämättä mitään todellista vaihtoehtoa. Kaikki kolme myötäilevät EU:n ensisijaisuutta, höpöttävät hyvinvointivaltiosta, presidentin toimivallasta ei ole eroja, hyväksyvät optiot, varallisuusveron poiston, kannattavat pakkoruotsia ja antaisivat hedelmällisyyshoidot kaikille yhteiskunnan piikkiin. Ehdokkaiden on ryhdistäydyttävä. Valinnanvaraa pitää olla myös linjassa - ei vain henkilössä."


Ja uusintana! "Siksi näyttää olevan samantekevää kuka heistä tulee valituksi presidentiksi, merkittäviä eroja ei ole missään kansaa kiinnostavissa asioissa - oli kysymys sitten Natosta tai hedelmällisyyshoidoista."

Vai osaatteko perustella vastaan???
Tuskinpa, on meinaat nähty jo!

Äänestä
  • Jos joku ei sitä olisi muuten älynnyt!

    TIMO SOINI NRO.4

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


adjutanttiiiiiiii,help kirjoitti:

Jos ei akalla tossa asemassa ole kynää kun pitäisi paperita allekirjoittaa, tärkeässä tilanteessa, ni menis töihin ensin kynäkauppaa.
Järkyttävää ettei ollut varatunut tärkeimpään...
TAAS MUNAS HALONEN...

Voi Niinistö kun olisit ollut samassa tilanteessa,kyllä kynä olisi ollut taskussa kuten muillakin,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu