työtön

kekkonen perusti kaikenlaista firmaa.että köyhä kansa saisi töitä se ei vastannu niin kuin halonen työttömyys ei koske pressaa.mikä sitä koskee ellei se.
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muumimamma pihalle ja presidentille uskottavuutta ja arvoa takaisin!

Äänestä
  • kuuleha ei se pressa ole ennenkään töitä pystyny luomaan,sitä varten sinne on äänestetty ja valittu kansanedustajat ja kovalla palkalla.hallituksen vastuulla ne hommat on kaikin puolin.pressalle kuuluu ulko ja turvallisuus politiikka,kyllä te sen tiedätte kohan vain suotta päätänne siilä vaivaatte.se on sama kuka pressana on kun työllisyydestä puhutaan.

    Äänestä

  • työ ikäinen kirjoitti:

    kuuleha ei se pressa ole ennenkään töitä pystyny luomaan,sitä varten sinne on äänestetty ja valittu kansanedustajat ja kovalla palkalla.hallituksen vastuulla ne hommat on kaikin puolin.pressalle kuuluu ulko ja turvallisuus politiikka,kyllä te sen tiedätte kohan vain suotta päätänne siilä vaivaatte.se on sama kuka pressana on kun työllisyydestä puhutaan.

    miksi se sitten vain kekkoselle kuului hän oli tosi köyhän ystävä.nykyiset pressat ei niille kuulu enää mikään ne sais olla kanssa työttömiem kassatuella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kommari kirjoitti:

kekkonen perusti kaikenlaista firmaa.että köyhä kansa saisi töitä se ei vastannu niin kuin halonen työttömyys ei koske pressaa.mikä sitä koskee ellei se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu