Kaavinta ja jälkivuoto

Minulle tehtiin kaavinta viime perjantaina. Sen jälkeen vuotoa on tullut vain pyyhkiessä, mutta tänään (keskiviikkona) vuotoa on tullut runsaammin. Onko tämä normaalia? Lisäksi alavatsaa nipistelee kuten kuukautisten puolivälissä... Syytä huolestua?
3919
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ysätvälläni tehtiin kaavinta myös ja anoivat ohjeen että jos vuotoa ja kipuja mahd. pian uusi aika...mhänelle tehtiin uusi kaavinta, kun oli jäänyt jotain sinne...

Äänestä

Minulle tehtiin kaavinta marraskuussa. Vuotoa ja kipuilua kesti kolmisen viikkoa. Kohtuuni ilmeisesti jäi jotain, ja kohtu tyhjensi sitä itsekseen kovien kipujen saattelemana. Vuodon seassa tuli nimittäin isojakin hyytymiä. Kaikki loppui kuitenkin aikanaan. En käynyt sairaalassa tarkistuttamassa asiaa, koska tulehdusoireita ei kuitenkaan ollut. Olisi ehkä voinut olla kipujen takia järkevää. Uskon, että ne olisivat tehneet uuden kaavinnan. Toisaalta ihan hyvä, ettei näin käynyt, vaan kehoni hoiti itse hommansa. Kuukautiset tulivat viiden viikon kuluttua kaavinnasta. Nyt uusi yritys päällä ja valtakunnassa kaikki hyvin. Lämpöistä joulua ja onnellisempaa uutta vuotta!

Äänestä
  • Kiitos vastauksista! Vuoto on tosi pientä enää. Vuosi vain päivän verran enemmän. Alavatsassa pientä juilintaa, mutta luulen että kuuluu asiaan.

    Mekin aloitamme uuden yrityksen heti menkkojen tultua. Hyvää joulua teille ja onnea yritykseen!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nella kirjoitti:

Minulle tehtiin kaavinta viime perjantaina. Sen jälkeen vuotoa on tullut vain pyyhkiessä, mutta tänään (keskiviikkona) vuotoa on tullut runsaammin. Onko tämä normaalia? Lisäksi alavatsaa nipistelee kuten kuukautisten puolivälissä... Syytä huolestua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu