Vaikka kepun johto ja MTK ei siitä pitäisikään.
TRAKTORIMARSSI TARPEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Helsinkiin
11462
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Traktorimarssi tai muu vastaava hölmöily olisi viimeinen naula siihen arkuun jossa kuluttajien/veronmaksajien arvostus suomaliseen elintarviketuotantoon ollaan hautaamassa.
Kyllä Lapualta lähretään!
Menee hyvät lumenajon tunnit hukkaan, jos kerkeää lumi itsestään sulamaan. Ei jouda nyt Helsinkiin köröttelemään.
Mää kyllä tuon sitten vaikka lietelantatankillisen sianpaskaa ja vetäsen performanssina sen Mannerheimintielle Eduskuntatalon ja Sanomatalon eteen kaupunkilaisten iloksi. Lämpimällä ilmalla haju ihan kirvelee omiakin silimiä!
Mulla onkin muhimassa sellainen lantasiilo nyt, mihnä ei ole happea päästetty lainkaan.
päästään vielä pois.
Täässäkohdin kannustan kanssasi samoin ajattelevia tekemään juuri esittämälläsi tavalla. On muuten halpa keino. Jos väitetään, että Tarja Halosesta tulee presidentti, niin sillä ei keskustan kenttäväellä ole suurtakaan merkitystä vaikka toisella kierroksella Halosen kilpailijana olisi Timo Soini. Hän olisi todellinen ja lähinnä katsantokantaanne oleva vaihtoehtoehdokas. Mitä enemmän Soinilla ääniä, sitä vahvempi olisi hänen vaikutuksensa myös kansanedustajana. Vanhanen sitävastoin säilyttäisi vaikuttajan roolinsa pääministerinä, mutta joutuisi presidentinvaalien tuloksen perusteella ottamaan kansanedustajavaaleissa puoluetta äänestävät kannattajat tarkemmin huomioon. Älkää tehkö äänellänne silkkaa politiikkaa, vaan antakaa sen myös vaikuttaa ja ottakaa valta sinne mihin se kuuluukin.
jos haluaa esittää eriävän mielipiteensä tästä teuraskarjana-EU:hun meiningistä!
BAIKALIT TÄYTYY VIRITTÄÄ
HUOLELLA, ETTEI NE IRTOA
MARSSIN AIKANA.
Mikäli Zetoria ja Baikalia
parempi yhdistelmä löytyy,
se olisi suotavaa.
Valmet ja Sako.
Tämä ei sisällä muuta vihjausta,
provosointia kuin sen että: riittääkö pelkkä traktori marssi enää?
SDP näyttää ottaneen vallan omiin käsiinsä. Mielestäni näin on.
Juu,
Pitää varmaan viedä traktori koneistamoon, kun pakoputken rihlatkin puoltaa EU:n myötä niin perkeleesti vasemmalle. Oikealle ei saa kiertämään millään jos ei täyteisiä isäntä itte päästä ojanpuolelle.
Tulkaa niilä mersuillanne mieluiten.
ei miellettäisi maanviljelijöiksi, vaan suuriksi yritysjohtajiksi, optioiden saajiksi!
maanviljelijällä nähnyt olevan mersua, useimmilla jokin vanha autorähjä, en tiedä merkkiä, oisko lada!