JOS ei tarvitse mennä toiselle kierrokselle!
Eiköhän se siis lie turhaa tämäkin Soinin tuherrus? Missä se peruss:n Säästöpuhe nyt on?
Kun Soini ei tosiaankaan osaa kuin lihoa ja jankata samoja lyhytnenäisiä vastustamisiaan!
Alkuunb jopa olisin ollut valmis kannattamaan, mutta viimeistään nyt meni usko koko mieheen!
Eiköhän se siis lie turhaa tämäkin Soinin tuherrus? Missä se peruss:n Säästöpuhe nyt on?
Kun Soini ei tosiaankaan osaa kuin lihoa ja jankata samoja lyhytnenäisiä vastustamisiaan!
Alkuunb jopa olisin ollut valmis kannattamaan, mutta viimeistään nyt meni usko koko mieheen!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä osoitti Soini keveytensä pressan saappaisiin tai korkokenkiin. Ei tuollaisella sepustamisella sada mitään aikaiseksi.
Täällä on noita ruikuttajia, jotka on katsonut Soinia koko illan ja sitten kirjoittelee nettiin.Hyvinhän te näytte repsliikit muistavan. eilen joku tutkija selitti, että normaali ihminen voi korkeintaan muistaa pari asiaa tentistä. Tehän ootte imuttanut ihan posket lommolla. Menkää kakarat nukkumaan.
mutta sehän onkin heidän oma häpeänsä.
Oletko varautunut siihen, että Soinin saama äänimäärä jääkin galluppien osoittamalle tasolle?
Miksi meitä kritisoijia kritisoitte?
Oikeastaan haukutte. Mutta MIKSI?
Ei Herra Soinin asiantuntemus, esiintyminen vakuuttavuuksineen siitä yhtään lisäänny!
Tuollainen tapanne muistuttaa henkilöpalvontaa, kun teidän duudelistanne ei saa sanoa Totuuksia!
Hävetä ei tarvitse, jos keskustelupalstalla keskustelee, mutta on varsin kyseenalaista mollata ihmisiä, meitä toisinajattelijoita. Jos emme enää luotakaan idoliinne!
Mihin perustuu ilmoituksenne Soinin mahtavasta menestymisestä?
Yksikään tutkimus ei tue väitettänne!
Iltalehden syyskuussa tekemässä gallupissa Soinin kannatus oli jo 75%:n luokkaa ja vastaajia lähes 35.000, kun Iltalehdessä tuli pupu pöksyyn ja nettiäänestys keskeytettiin. Äänestystulosta ei koskaan julkaistu.
Maaseudun Tulevaisuudessa käydyssä nettiäänestyksessä joulukuussa vain Matti Vanhanen ohitti Soinin.
Monissa pienemmissäkin äänestyksissä Soini on saanut sellaisen kannatuksen, että vakavassa mielessä on arvioitavissa Soinin voivan olla mukana toisella kierroksella.