Niin, että olisiko kellään tietoa mistä kannattaa alkaa etsimään vikaa kun ei peilien lämmitys toimi. Accord mallia -96
Accordin peileistä
Peili
6583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
auto käyntiin
Katkaisija siinä ovessa on mallia "rimpula".On suurin syy miksi peilit eivät sula.Tämä ilman mitään viisastelua.
tuon mallin accordeissa nuo kytkimet ovat todella surkeita. voisin olla 100% varma että vika löytyy juuri noista mikrokytkimistä.
korjauskeinoista helpoin ? Vaihtaako pelkän kytkimen, va koko paneelin?
Eli kokeile ekaksi puhdistusta, ota se paketti irti että saat kaikki liitokset näkyviin, ja ruiskuttele crc/jotain elektroniikan puhdistusainetta ja hankaile puhtaaksi. Välttämättä ei aina pitkäikäinen mutta halvin ehdottomasti. Useampaan hondaan olen tällä tavoin "korjannut" kytkimen.
Koko paneelin vaihto on tietysti helppo, mutta kallein.
Ja nuo pelkät kytkimet ovat monesti kiven alla.
Kannattaa mitata että sinne johtoihin tulee jännite, ja sitten painat kytkimen alas, ja katsot kulkeeko virta kytkimen läpi, jos ei niin tiedät että se on paskana. mutta jos kulkee niin vikaa pitää etsiä muualta.