mutta miksi täällää palvotaan J Järveä?
Kun joku kysyy, jollei jarvij itse vastaa, viitataan hänen sivuilleen.
Keskustelua ja omien kokemusten vaihtoa ei voi käydä, jos teet jotain erilailla kun jarvij, olet huono akvaristi.
Tämä palsta ei ole enää akvaariokeskustelu palsta, tämä on ostetaan ja myydään palsta, sekä jarvij:n mainospalsta.
Kaisa poistuu tältä näyttämöltä, kiitos ja hyvästi.
Kun joku kysyy, jollei jarvij itse vastaa, viitataan hänen sivuilleen.
Keskustelua ja omien kokemusten vaihtoa ei voi käydä, jos teet jotain erilailla kun jarvij, olet huono akvaristi.
Tämä palsta ei ole enää akvaariokeskustelu palsta, tämä on ostetaan ja myydään palsta, sekä jarvij:n mainospalsta.
Kaisa poistuu tältä näyttämöltä, kiitos ja hyvästi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi linkitetään? Siksi, koska miksi ihmeessä itse toistamaan sama asia, joka on selkeästi esitetty jo valmiiksi.
Jos joku kysyy jotain esim. kalataudeista, olen täysin ummikko - voin vain arvailla, mistä on kyse. Ja arvailuhan ei tautitapauksissa ole hyväksi.
Toki sitä voi muuallekin linkittää, jos linkittämisen arvoisia sivuja löytyisi. En minä ainakaan linkitä paikkaan, josta löytyy selviä virheitä.
Olen itse huomannut samaa. Mutta ehkäpä se johtuu myös siitä, että olet
juuri tällä suomi24 keskustelupalstalla.
Eipä täällä kukaan viitsi kauan kommentoida ja kertoa
kokemuksistaan, kun vähän välin ilmestyy feikkejä tai
sitten toinen osapuoli pelleilee huvikseen tyhmillä ja asiaankuulumattomilla
vastauksilla. Siirryppä http://www.lemmikkipalstat.net/
keskustelu/akvaario niin taso on jo huomattavasti asiallisempaa ja monipuolisempaa.
Itse kehoitan sinua rekisteröitymään Aqua-Webiin jos kaipaat asiallisempaa keskustelua. Ja Jukka Järven sivut ovat yksinkertaisesti hyvät. Ne eivät ole mitkään yhden miehen toteamia, vaan monien ihmisen vuorovaikutuksen kautta syntynyt tietopankki. Jukka tietenkin päättää mitä haluaa sivuilleen julkaista, mutta aina voi tietoja kyseenalaistaa. Ja jos esität hänelle tietoja jotka kumoavat hänen aikaisemmat tietonsa, niin uskon että hän järkevänä ihmisenä vaihtaa tiedot sivuilleen. Uskon vain että virheiden löytäminen on vaikeaa, niin tarkasti ovat sivut koottu. Ja itsestäänhän se on kiinni miten vaikeaksi tämän harrastuksen tekee itselleen.
Hei!
Kenenkään ei ole mitenkään tarpeellista tehdä, kuten sivuillani seisoo. Voi tehdä aivan päinvastoinkin, kunhan muistaa ettei selkärankaisille eläimille lain mukaan saa tuotaa tarpeetonta kipua ja kärsimustä.
Jos sitten kalat sairastuvat ja/tai seuraa muita ongelmia, niin sivuillani kerrotaan miten ne olisi voitu välttää ;)
Pelkistä käytännön kokemuksista ei välttämättä ole toisille mitään hyötyä, jos tarvittavat teoreettiset tiedot niiden soveltamiseen toisissa oloissa ovat puutteelliset; tällä viittaan esimerkiksi erilaisiin vesiarvoihin ja kalojen viihtymisiin keskenään. Kalatkin kun ovat lisäksi yksilöitä.
Mutta jos häiriköin täällä liikaa, niin voin toki mennä muuallekin.