Eikö olisi jo aika saada Halonen ulos Mäntyniemestä. Suomi ei tarvitse tuollaista vakoojien hyysäriä, asiakirjojen salaajaa ja kommunistien ystävää. Halonen tuhoaa kaiken, jonka hänen edeltäjänsä ovat rakentaneet. Halonen on toaalinen HÄPEÄ Suomen presidentiksi.
HALONEN ON EROTETTAVA!
Äänestäjä
13673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kysyn onko sinulla ystäviä. Kaikki lähelläsi pitävät varmaankin jonkinlaista astaloa kädessään. Turvallista Joulua!
onks tää taas jotain itäsaksalaista salakieltä?
hänen arvostelijansa olisivat vankilassa DDR:än tyylin mukaisesti. Halonen ihailee kommunismia ja eritoten DDR:än toimintatapoja.
edes ristisanatehtävän tasolle: "ilman astaloa"
Et ole siirtynyt nykyaikaan. Tolotat asioita, joita isot pojat ovat sinulle (olet pieni ihminen) siksi pienellä, kertoneet. Unissasi olet tullut käsitykseen, että mielipiteilläsi voisit tehdä vallankumouksen Suomi nimisessä valtiossa. Kyselehän mistä keräät joukkosi, että näin tapahtuisi. Kysy Sauli Niinistöltä onko ne NATO joukkoja tai Kallikselta tulevatko taivaan pilvistä, jotka yhdessä tuhoavat niin helvetin hyvin toimivan demokratian, mitä Suomi tällähetkellä ja tulevaisuudessa on.
Halosen aikana on jotenkin tullut turvaton olo, en seuraa aktiivisesti politiikkaa enkä äänestänyt häntä edellisissä vaaleissa, tuntui kuin olisi aiemmin ollut trendi äänestää puhevikaista naista joka on kaukana naisellisuudesta.
No, se buumi on kyllä nyt takana, itse äänestän Sauli Niinistöä. Häessä on karismaa, tietoa ja vahva kokemus ulkopolitiikasta.
ILTALÄÄKE SINULTA UNOHTUI,OTA
ÄKKIÄÄ SE,TAI HIRTÄ ITSESI.
TARJA VOITTAAAAAA!
ddr kasvatti.. henkisesti amputoitu
Koska sinulta on poistettu aivot.
Ei kuulu,ei kuulu.
ADH oireyhtymä ilman aivoja.
jos on todettu ADH oireyhtymä,ja kaiken lisäksi vielä ilman aivoja, ilmankos kirjoittaa jostain ihme astalosta.jos yrität kirjoittaa:asuin talo,mutta kun se adh vaivaa ,niin kirjoitatkin astalo.
Kannattaisiko ottaa selvää ennenkuin kirjoittaa mitä sattuu. Kas kun kirjoittaja, jota kommentoi saattaakin olla tietävämpi tai peräti älykkäämpi :)
sitten kyllä hämää huikeasti
ja miehet vapaaehtoisena annetaan suomen naisten hoitaa koko homma ylipäällikkö on jo valmiina ja muut naiset hoitaa loput jos eivät osaa kysyvät ylipäälliköltä niinhän viimeinkin tehtiin taitavat kaikki olla yhtä katkeria.