Onko miehet/pojat noin hel...tin tyhmiä vai tietämättömiä kuin nämä kirjoitukset tällä palstalla osoittavat.
Seksi on kaikkea muuta mutta ei kalun kokoa.
Tuntuu että jokainen 15 v täyttänyt kundi pitäisi laitta terapiaan vääristyneiden seksuaalisuus käsitysten johdosta. Joku viisas on sanonut että seksistä 25 % on itse fyysistä yhdyntää, loppu 75 % ihan muuta ja voin kokemuksesta sanoa että se muu on se mikä sen nautinnon tuottaa..ja kalun koolla ei taatusti ole mitään tekemistä sen kanssa
Seksi on kaikkea muuta mutta ei kalun kokoa.
Tuntuu että jokainen 15 v täyttänyt kundi pitäisi laitta terapiaan vääristyneiden seksuaalisuus käsitysten johdosta. Joku viisas on sanonut että seksistä 25 % on itse fyysistä yhdyntää, loppu 75 % ihan muuta ja voin kokemuksesta sanoa että se muu on se mikä sen nautinnon tuottaa..ja kalun koolla ei taatusti ole mitään tekemistä sen kanssa
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miehenä voin todeta samaa! Nuorempana sitä oli hirmu tarkka ja kiinnostunut sen koosta. Onks pitkä vai lyhyt, paksu vai ohut jne. Hittoako sillä on väliä. Itse uskon, siihen että molemmat nauttii jos yhteistyö pelaa. Kyllä se niin on, että seksiin kuuluu järjettömän paljon muutakin kuin yhdyntää.
Pojat! Unohtakaa mittailu ja miettikää mitä kumppaninne haluaa ja kertokaa myös omista haluistannne. Kun molemmat tietää mitä haluaa, hommalla on mahdollisuus toimia. Nauttikaa jouluna toisitanne.
On koolla väliä. Vaikka seksi tietysti paljon muutakin on kuin vain yhdyntä. Itse ainakin naisena tykkään että elin on sopiva, eli siis suht iso. Ei tietenkään liian iso. Mutta sopiva. Se on tietty makuasia. Ja kuka on juuri itselleen se sopiva (tai mikä), sen kai jokainen tietää itse. Pieni ei vaan yksinkertaisesti tunnu missään!
Väljä vittu ei vaan yksinkertaisesti tunnu missään!
pikkupojat ne mittailee kulliaan mutta pistäköön
sen housuihin ja ottakaa tyttö kainaloon ja pitäkää hyvänä sen jälkeen se ei kysy miten iso sulla on näin on tosi.
Kyllä se vaan vaikuttaa miehen itsetuntoon aika tavalla se kalun koko. Piste.
Mielipideasia tämäkin: kaikki mielipiteet ovat yhtä oikeita. Monen naisen, esim. minun mielestä koolla todellakin on väliä! Enemmänkin kyllä paksuudella kuin pituudella.
Samalla tavalla jotkut miehetkään eivät välitä kuin isoista rinnoista, toiset taas eivät voi sietää isoja vaan tykkäävät pienistä.
Koolla on usein väliä ja se on tosiasia, hyväksykää se nyt jo, miehet sekä naiset!
Kirjoitin hieman provosoivasti kieltämättä mutta jotenkin minua risoo tuo tuijottaminen pelkästään kalun kokoon niinkuin se olisi koko hyvän rakastelun avain. Nautintoa voi tuottaa toiselle niin monella tavalla ja jos koossa jotakin häviäää niin sen voi monin muin tavoin korvata.
ovat juuri tulleet jouluksi tänne papan luo ja kysäisin asiaa heiltä. Olivat sitä mieltä, että mies mitataan kokonaan muuten, nimittäin sillä millaista läheisyyttä hän kykenee antamaan ja jos on aivan pakko mulkun koosta puhua, niin aina parempi paksumpi, pituudella ei väliä.
Mies taas saa olla kuulemma mielellään ohut ja pitkä.