Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Naisen vai miehen homma..

Uusi mies, uudet kuviot. Oltiin ensimmäistä kertaa uuden miehen kanssa sängyllä, mutta homma katkesi aika odottamattomasti siihen, että kumpikaan ei osannut viedä siitintä sisään.... Kumman tehtävä tämä oikeasti on? Mielipiteitä?
Molemmilla on aikaisempia kokemuksia, mutta hän on pitänyt sitä naisen tehtävänä ja minulla mies on ollut aina omatoiminen..
127229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

koko juttu ja keskittykää ammattikouluopintoihinne.

Äänestä
  • Hei edelleen olisi kiva saada asiallisiakin vastauksia. Kuulostaa täysin älyttömältä kysymykseltä, niinkuin se onkin, mutta homman lopahtaminen tollaseen idioottimaiseen juttuun ei ole mitenkään kivaa. Usko tai älä, mutta tätä sattuu myös muissa kuin sinun ammattikoulupiireissäsi.

    Äänestä

No ajatellaan asiaa kivikautisen keräilijä-metsästäjän näkökulmasta? Mies tuli ja otti mitä halusi. Niinpä hänen oli myös laitettava penis naisen sisään itse (älä ota liian vakavasti)

Jos asiaa tosiaa ajattelee niin kapeasti ja yksioikoisesti, että kumman tehtävä se on, niin sanon, että miehen.

MUTTA onneksi siihen ei ole oikeaa vastausta "oikeassa" elämässä. Meillä molemmat ohjaa sisään silloin kun siltä tuntuu. Tyttöystävä vielä leikkii kalulla ja hieroo itseään.

Äänestä

No joo, oot aivan oikeessa. Hyvin outo kysymys. Kyllä sen mun mielestä pitäs melkeen mennä fiilispohjalta ilman erillissopimuksia, mutta kun nyt kerran kysyit ni vastaanpa kuitenki!

Eli. Sanoisin että riippuu asennosta. Jaetaan nyt tässä asennot karkeasti kahteen luokkaan; on niitä joissa kasvot ovat vastakkain ja niitä joissa ne eivät ole. No, on aivan selvää että ns doggy style asennossa naisen on melko hankala ottaa ohjia käsiinsä. Sama pätee useimpiin asentoihin joissa kasvot eivät kohtaa. Niissä antaisin siis kyseisen projektin miehen ohjattaviksi. Niinpä on vähintääkin reilua, että niissä asennoissa, joissa molemmat yltävät kriittiseen kohtaan hyvin - kuten lähetyssaarnaajassa - se jää ensisijaisesti naisen tehtäväksi. Eikö?

Äänestä

no pitääkö se ihan "laittaa" sisään...eikö sitä yleensä saa ihan vaan tökkämällä sinne sisään.. näin mulla on ainakin aina käyny..nainen oon. Ite en oo siis ikinä mitään laittanu minneen.

Äänestä
  • Aika hassu kysymus aloittajalla

    Äänestä

Siis jos ollaan emännän kanssa lähetyssaarnaajassa niin ei sitä kukaan sinne sisälle laita. Se aivan kuin huomaamatta liukuu sisälle kun sen aika on koittanut :D

Äänestä

Ei kait sillä ole mitään väliä kumpi sen laittaa sisälle. Luulisi että siinä vaiheessa on niin innoissaan että se laitta kumpi ehtii ensin. Tuntuu vähän hassulta että moista asiaa pitää miettiä

Äänestä

sisään ja nainen ottaa vastaan.

Äänestä

Kerran sänkyyni eksyi nainen, jonka häpyhuulet olivat niin sokkeloiset, että pyysin apua suunnistuksessa. Jollei mies osaa, on naisen tehtävä opastaa ;-)

Äänestä

Miesystävälläsi taisi olla vähän jännitystä mukana. Jos ei seiso kunnolla tai jos nainen ei ole tarpeeksi kostea niin eihän se silloin niin helposti mene sisälle. Mun nainen on niin malttamaton, että mulla ei aina ehdi tulla edes kunnon erektiota (varsinkin toisella kerralla) kun hän haluaa jo sisään. Meillä homma toimiikin silloin silleen, että nainen hieroo mun peniksellä pilluaan ja se saa aikaan ripeän seisokin. Naiseni tykkää leikkiä penikselläni ja pistää sen sitten sisälle kun on valmis. Minusta se toimii hyvin silleen. Lähetyssaarnaajassa kumpi hyvänsä voi tehdä sen, mutta jos nainen tulee päälle niin ei siinä oikein voi muuta kuin antaa naisen tehdä sen.

Äänestä

Joskus jos v-liha on oikein turvoksissa, mela ei mahdu kabiiniin, vaikka sitä tunkisi sinne naaapurin Elmakin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietiskelen kirjoitti:

Uusi mies, uudet kuviot. Oltiin ensimmäistä kertaa uuden miehen kanssa sängyllä, mutta homma katkesi aika odottamattomasti siihen, että kumpikaan ei osannut viedä siitintä sisään.... Kumman tehtävä tämä oikeasti on? Mielipiteitä?
Molemmilla on aikaisempia kokemuksia, mutta hän on pitänyt sitä naisen tehtävänä ja minulla mies on ollut aina omatoiminen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu