Tekijämiestä ei pysäytä mikään. Kateelliset älkää valittako!
1350 käteen/kk
Vituttaaks?
152760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
sitten kun saat selville vuositulosi.
jos laittaisit työtuntisi (puhelut,jauhamiset,istumiset jne).
Voidaan sitten laskea paljonko on euroja/tunteja-suhde.
Tämä palsta on ainoa paikka jossa minä kuulun korkeatuloisimpiin. Tulin siis köyhiä kattomaan, en oo verkostomiehiä, vaan varastosiivoaja :)
Tunteja n. 160/kk, puolet siitä röökillä istumista.
Ei kannattaisi okein paljon levennellä.
Tehnyt näköjään tehnyt tehtävänsä, kun porukka ei enää erota sarkasmia...
Jatka samaan malliin!
Movettaja tienaa leipätyöllään 1350€ käteen? Ei varmaan kovin moni, koska jos tienais edes tuon verran, niin tuskin lähtis "hakemaan" 2100€ viikossa verkostosta.
Pienipalkkaiselle kouluttamattomalle hölmölle on helpompi myydä "mahdollisuus", kuin sellaiselle, joka tietää että rahan tekoon vaaditaan muutakin kuin dressmannin puku ja amisviikset!
Tienaan "normaali töistä" n.2500euroa käteen ja movesta hieman enemmän. Ihan kiva lisä tuo moven homma... ei tartte enää miettiä saako kaikki laskut maksettua.
Hyviä vitsejä nää tämmöset viestit haha
Miksi et lopeta normaali töissäsi?
Tuohan on ihan vitun paska liksa.
Jos mun palkka putoaisi tuohon niin sitten vituttaisi. Tuo on alle keskipalkkatason Suomessa. (noin 2500 brutto -verot sotu ja eläkemaksut)
eiks sossu muka anna enempää
joulurahaa..
kyl me ainaski saatii..
Vai oikeen 160 h / kk..:D Itse teen saman 2-viikossa ja ton liksan viikossa päivärahoineen jne lisineen.
vituttaisi jos ymmärtäisi mitä tarkoittaa 160 h /kk
Teet kahdessaviikossa 160 h. No eihän se ole kuin 40h/vko ... oleppa sitten aamu 7 - 16 töissä.
"Teet kahdessaviikossa 160 h. No eihän se ole kuin 40h/vko ... oleppa sitten aamu 7 - 16 töissä."
Kirjoittajan mielestä siis 2x40=160. Olisi ehkä kannattanut jättää yläasteella se liimanhaistelu vähemmälle ja opetella laskemaan.
Muuten alkaa olla aika harvassa ne työpaikat joissa pitää aamuseitsemältä olla paikalla. Yllättävän monessa paikassa on liukuva työaika eli kunhan ilmestyy paikalle 8-10 välillä niin hyvä on. Tämä ei liene uutta kenellekään muulle kuin verkostohörhöille jotka sossun elätteinä eivät ole vielä työelämään ehtineet tutustua.
160/4=40
1350€/kk