Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

HUOMIO!

poliisilla on jo tiedossa tämän palstan häiriötekijät ja niille ilmoitetaan henk. kohtasesti! hyvää joulua!
2195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vitun hauskaa joulua vaan sullekkin niin ja kytille kans.

Mä laulan sulle yhden joululaulun.

Ei runkata saa, ei nussia saa,
kytät voi tulla ikkunan taa.

Näin joulupukki putkaan jo käy.

,,,,loputhan sä muistatkin,,,

Äänestä
  • lisää! jätkä jo ihan vapisee. voi voi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pojat! kirjoitti:

poliisilla on jo tiedossa tämän palstan häiriötekijät ja niille ilmoitetaan henk. kohtasesti! hyvää joulua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu