mihin lahjat

poikaystävälleni lahjottamani Mozart suklaarasia levyineen 4 vuotta sitten meni Rasmuksen syntymän kiitoslahjaksi synnytyslääkärille tai joululahjaksi appivanhemmille tai sisarusperheelle, kun se oli niin hyvä lahja, etteivät omat varat siihen riitä.
2570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jotka tuli kavarilta meni eteenpäin sukulaiselle koska niissä liian vahva tuoksu (allergia). Miksipä niitä kaappiin jättämään lojumaan.

Äänestä
  • 2 vuotta sitten ja siihen ei onneksi ollut mun lahjaa.
    Lahja minulle oli se, että ennen sen syntymä ja sen päivänä minulle tuli viestejä "Rakastan sinua kovin! Olet rakkain!"
    Tyhmä nainen ponniskeli pöytällä ja yritti leikkiä kärsiväistä synnytyksessä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulkevat: kirjoitti:

poikaystävälleni lahjottamani Mozart suklaarasia levyineen 4 vuotta sitten meni Rasmuksen syntymän kiitoslahjaksi synnytyslääkärille tai joululahjaksi appivanhemmille tai sisarusperheelle, kun se oli niin hyvä lahja, etteivät omat varat siihen riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu